RX 6600 ekran kartı kullananlar memnun mu?

Emin_06

Kilopat
Daha fazla  
i3 12100F işlemcim ile kullanmak üzere yakın zamanda RX 6600 ekran kartı almayı planlıyorum. Genel olarak nasıldır, ısınma problemi var mı, OC sıkıntı çıkartıyor mu, kullananlar memnun mu? Kullanan arkadaşlar yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU ve RAM'ler ne?

AMD kartlarına OC pek iyi olmuyor. XT olanı arkadaşım kullandı güzel kart. Ama ben olsam A750 alırım.

Isınma problemi yok. Bir arkadaşımda i3 12100f ile kullanıyor. Gayet iyi bir performans veriyor. Ayrıca ısınma problemi falan yok. Kendim kullanıyorum bu arada.

i3 12100F işlemcim ile kullanmak üzere yakın zamanda RX 6600 ekran kartı almayı planlıyorum. Genel olarak nasıldır, ısınma problemi var mı, OC sıkıntı çıkartıyor mu, kullananlar memnun mu? Kullanan arkadaşlar yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

Asus Dual modelini kullanıyorum. Rx 6600'ler arasından en az ısınan model bildiğim kadarıyla. Performansından memnunum.

ASUS Dual modelini kullanıyorum, F/P kralı bir kart, maksimum 60 dereceyi görüyor o da ben 120W çalıştırdığım için, yoksa 56-57 derecelerde çalışıyor. Şu anlık hala Ultra için yeterli bir kart. Bana göre eksileri ise: AMD hiçbir zaman yazılım konusunda NVIDIA'ya yetişemiyor ya da yetişmeye çalışmıyor ve stable diffusion gibi yapay zeka programlarında NVIDIA kartlar gibi performans vermiyor, ekstra bir şeyler yapmak gerekiyor. Yani teknoloji açısından NVIDIA bence her zaman daha önde ama F/P istiyorsanız AMD bu konuda kral.

Modelden modele sıcaklık değişir. Benim sıcaklıklar 70'i hiç geçmiyor. XFX SWFT kullanıyorum. Memnunum. OC konusunda kesin bir bilgi veremem, sıkıntı çıkarabilir malum AMD.

stable diffusion gibi yapay zeka programlarında NVIDIA kartlar gibi performans vermiyor, ekstra bir şeyler yapmak gerekiyor.
Denendi onaylandı. Canım çıktı deneyeceğim diye.

Ben kullanıyorum 1 seneden fazla oldu ve 3 gün bilgisayarı kapatmadığım zaman bile en fazla 63 dereceyi görüyor. Övmek için söylemiyorum ama güç tüketimi olsun ısınma durumu F/P olarak her konuda çok iyi bir kart. Tabi 2. el kısmında ha iyi kart varsa tercih edilebilir.

Geri
Yukarı