Çözüldü RX 6600 i3 12100F destansı grafiklerde kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

594046

Centipat
Merhaba, Fortnite RX 6600 i3 12100F sistemde en son grafiklerde 30-40 FPS alıyorum yüksek grafiklerde 70 FPS neden? Fortnite oyun testi videolarına baktım adam 100 FPS ve üstü alıyor? Oyunda mı sorun var yoksa bende mi? PUBG oynarken 150 FPS üstüne geçiyor Ultra grafiklerde. Oyun dosyalarını doğrulasam düzelir mi?

100 FPS alan adamın videosu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PUBG 80-110 FPS, The Witcher 3 90-100 FPS The Witcher 3 VRAM kullanımı 3GB İş Fortnite'a gelince neden hayvan gibi VRAM kullanımı ortaya çıkıyor hocam? Fortnite daha zorlayıcı grafikleremi sahip?
Bazı oyunlarda ultra grafiklerin de üstünde ayar olur. Mesela Resident Evil oyunlarında image quality var. Onu sona çekince 8 GB VRAM aşılıyor. RDR 2 MSAA var. Her şeyi en sona çekince yine 8 GB aşılıyor. Fortnite da o şekilde ayar yapmış fazla VRAM harcayan. Ayarları biraz düşürmek sorununu çözecektir.
Her şey olabilecek en Ultra grafikler FSR 2.0 ise performance modunda 66-60 FPS quality modunda 49-55 FPS falan veriyordu. Yani oyunu akıcı oynatırken Fortnite da nasıl problem yaşıyorum destansı grafiklerde anlamış değilim.

Bence iyi FPS bazı ayarları kısarak yüksek grafikler ile 70-80 FPS rahat oynanır bu beni tatmin etti PC gelmesini bekliyorum ama uzun sürecek gibi duruyor teşekkür ederim tekrardan.

Bence iyi FPS bazı ayarları kısarak yüksek grafikler ile 70-80 FPS rahat oynanır bu beni tatmin etti PC gelmesini bekliyorum ama uzun sürecek gibi duruyor teşekkür ederim tekrardan.
Ne demek ben teşekkür ederim.

Hocam bu arada PC'niz geldi mi? ,Hangi ayarlarda nasıl bir performans alıyorsunuz?

Son düzenleme:
Rdr 2 fsr ile yüksek ultra ayarlarda 75-100 fps alıyorum
FSR hangi modda?

Rdr 2 fsr ile yüksek ultra ayarlarda 75-100 fps alıyorum
He bir de ayarlarınız tamamen ultra değil de yüksek ile ultra karışık mı?

FSR hangi modda?

Eğer öyleyse hangilerinden kıstıysanız bana da söylerseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleme:
Fsr 2.0 kalite modunda burdaki ayarlar ile aynısını yaptım hatta 1-2 ayarı yükselttim

FSR hangi modda?

Eğer öyleyse hangilerinden kıstıysanız bana da söylerseniz çok mutlu olurum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Fsr 2.0 kalite modunda burdaki ayarlar ile aynısını yaptım hatta 1-2 ayarı yükselttim

Teşekkür ederim iyi günler dilerim.

Geri
Yukarı