RX 6600 kullanım oranı %70'te kalıyor

Oyun içi ayarları değiştirmeyi denediniz mi? Mod falan kullanıyor musunuz?

Oyun içi ayarlar Ultra NVIDIA hair works kapalı işleme ayarları da yüksekte ona rağmen kullanım az.
Ama burası Novigrad burada her şey düşer. İşlemcinin çekirdek gücü ile Novigrad'daki bolca NPC sayısı pek iyi bir ilişki yaşamıyor. 6600 de güçlü kart malum. Şöyle NPC olmayan dağa bayıra doğru gidersen bu düşüşün azalacağını düşünüyorum.
Deniyorum şimdi

Deniyorum şimdi.

Witcher 3'te Novigrad alanı biraz böyledir. Ryzen 3600 ve 6600 videosuna bakarsan yine düştüğünü görebilirsin. 1600 AF ile düşüşler daha olası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Witcher 3'te Novigrad alanı biraz böyledir. Ryzen 3600 ve 6600 videosuna bakarsan yine düştüğünü görebilirsin. 1600 AF ile düşüşler daha olası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Burada bir düşüş var evet ama ekran kartı kullanım oranı düşmesine rağmen FPS azalmıyor bende hem kartın kullanımı düşüyor hem FPS azalıyor onu çözemedim FPS az ise kartın kullanımının artması ve 75e tamamlaması gerekmiyor mu FPS'yi. Bu arada dağ bayır bir yerde FPS 75 sabit düşmüyor ara ara drop oluyor nedenini bilmiyorum ama kullanım yine %60-70 civarlarında oyun sekmesini aşağıya indirdiğimde ise kullanım %99'a çıkıyor.

Burada bir düşüş var evet ama ekran kartı kullanım oranı düşmesine rağmen FPS azalmıyor bende hem kartın kullanımı düşüyor hem FPS azalıyor onu çözemedim FPS az ise kartın kullanımının artması ve 75e tamamlaması gerekmiyor mu FPS'yi. Bu arada dağ bayır bir yerde FPS 75 sabit düşmüyor ara ara drop oluyor nedenini bilmiyorum ama kullanım yine %60-70 civarlarında oyun sekmesini aşağıya indirdiğimde ise kullanım %99'a çıkıyor.
Hocam siz novigrad dışına çıktığınızda vsync kapatıp öyle deneyin büyük ihtimalle kullanımda artacaktır. @kino hocam doğru söylüyor.

@yusufsuren Ryzen 3300X ve 6600 XT kullanıyorum bu dediklerinin hepsini yaşadım, biliyorum. FPS azalmaması, bizim düşüşü görmemiş ama işlemcinin tekli çekirdek gücünün o FPS'i hala çizebilmesinden dolayı. İnişli ve çıkılı bir kullanım var. Normalde yüzde ile FPS de düşer, ortalama FPS olmasa da %1 low'dan hissediliyor. 1600 AF çekirdek gücü bakımından biraz zayıf olduğundan bu tepkimeyi o kadar iyi veremiyor ve düşüşleri daha iyi görüyorsun.

Droplar bana da oldu onun sebebini çok aradım. Witcher 3 ile alakalı bir durum diyebilirim. Benim sistemde de yaşadım ve hala çözemedim. Witcher 3 anlık takılma veya Witcher 3 shutter diye Google'da aratırsan sayısız konu ve çözüm sonucu çıkıyor. Ben denedim ama başarılı olamadım pek. Artık FPS çok artıyor diye mi nedir. V-Sync deneyebilirsin, HDD kullanıyorsan SSD'ye taşıyabilirsin.

@yusufsuren Ryzen 3300X ve 6600 XT kullanıyorum bu dediklerinin hepsini yaşadım, biliyorum. FPS azalmaması, bizim düşüşü görmemiş ama işlemcinin tekli çekirdek gücünün o FPS'i hala çizebilmesinden dolayı. İnişli ve çıkılı bir kullanım var. Normalde yüzde ile FPS de düşer, ortalama FPS olmasa da %1 Low'dan hissediliyor. 1600 AF çekirdek gücü bakımından biraz zayıf olduğundan bu tepkimeyi o kadar iyi veremiyor ve düşüşleri daha iyi görüyorsun.

Droplar bana da oldu onun sebebini çok aradım. Witcher 3 ile alakalı bir durum diyebilirim. Benim sistemde de yaşadım ve hala çözemedim. Witcher 3 anlık takılma veya Witcher 3 shutter diye Google'da aratırsan sayısız konu ve çözüm sonucu çıkıyor. Ben denedim ama başarılı olamadım pek. Artık FPS çok artıyor diye mi nedir? V-Sync deneyebilirsin, HDD kullanıyorsan SSD'ye taşıyabilirsin.

Hocam siz Novigrad dışına çıktığınızda V-Sync kapatıp öyle deneyin büyük ihtimalle kullanımda artacaktır. @kino hocam doğru söylüyor.

İkinize de teşekkür ederim ilgilendiğiniz için işlemciyi değiştirmeme gerek yok herhalde bu ekran kartını besler diye düşünüyorum.

İkinize de teşekkür ederim ilgilendiğiniz için işlemciyi değiştirmeme gerek yok herhalde bu ekran kartını besler diye düşünüyorum.

Çoğu oyunda sana güzel FPS değerleri verir, acelesi yok. İleride bütçe ve fırsat bulursan satıp, uygun ikinci el bir 3600 kaparsan daha hoş olur tabii ki.

Teşekkürler her şey için.
Hocam dayanamadım oyunu indirip baktım. Dropların önüne geçmek için AMD Radeon ayarlarına girip performans kısmında manüel seçeneğini seçin. Orada GPU ayarı sekmesini aktif edip minimum değeri maksimum değerin -50 -100 altını yapın. FPS sabitleyip bir test edin bakalım düzelecek mi?

Geri
Yukarı