RX 6600 mü RTX 2060 mı?

Bütçe
10000

tiramisu44

Centipat
Daha fazla  
Merhaba değerli forum üyeleri,

Yeni bir ekran kartı almak istiyorum fakat seçim konusunda kararsızım. Performans odaklı düşündüğümde RX6600 daha önde. GPU sıcaklığı konusu ise modele göre değişiyor ama Total'de hangi kartın sıcaklık konusunda önde olduğunu bilmiyorum. Fiyat olarak da birbirlerine çok yakın olsalar da sanırım RTX 2060 daha fazla tutuluyor ve kısa zamanda daha hızlı fiyat artışı olmuş. (Konuyu bu iki kartın fiyat olarak yakınlığından dolayı açtım, RX6600"ün RTX3060 rakibi olduğunu biliyorum). Tecrübe ve fikirlerinizi benim ile paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla.

RTX 2060 için düşündüğüm modeller;
1-) ASUS Dual RTX2060 OC Edition EVO 6 GB
2-) EVGA RTX2060 KO Ultra 6 GB

RX6600 için düşündüğüm tek model;
1-)Sapphire Pulse Radeon RX 6600 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatlar açısından bir fikrim yok ama AMD RX 400 serisine FidelityFX teknolojisi getirdiği için favorim çok eski kartlarını bile uzun zamanlar desteklemeyi sürdürüyor. Keşke NVIDIA da en azından 1070 1080 kartlarına DLSS getirseydi.

Biz alırken orada gördüğümüz fiyata vergiler dahil mi? Ek bir vergi ödememiz gerekir mi?
Kesin olmamakla birlikte, başka yerden duyduğum kadarıyla, orada gördüğünüz fiyata, belirtilen kargo bedelini ekliyorsunuz. Bununla birlikte ödeme esnasında kargo ve gümrük bedelli çıkıyor. Son olarak bir de banka komisyonu kesiliyor. Bu komisyon miktarı karttan karta değişebiliyormuş sanırım.
Arkadaşlar Amazon.jp'den 6600XT alıyordu 9500 civarına, düşünmez misiniz onu?
Aslında Türkiye garantili olarak almak istiyorum. Bundan önce ekran kartımın garantisinin bitmesine 1 ay kala servise gönderip değişim sağlamıştım. Çok işime yaramıştı.

Geri
Yukarı