RX 6600 overclock ayarları nasıl olmalı?

RX 6600 navi 23 mimarisine mi sahip? Siz ne önerirsiniz, sizce voltaj vermeden overclock yapmalı mıyım?

Ver nesinden korkuyorsun kart zaten 100w civarı güç çekiyor stok halinde. Bende XT olanı var kökledim fark yarattı, sen de düz olanı için deneme yanılma yaparsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ver nesinden korkuyorsun kart zaten 100w civarı güç çekiyor stok halinde. Bende XT olanı var kökledim fark yarattı, sen de düz olanı için deneme yanılma yaparsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Radeon ayarlarından değil de MSI Afterburner ile yapsam bir şey değişir mi? Hangisini önerirsiniz? Bir de bu Min Frequency'nin olayı nedir ?

Radeon ayarlarından değil de MSI Afterburner ile yapsam bir şey değişir mi? Hangisini önerirsiniz?

Radeon varken MSI Afterburner çöpünü niye kullanasın? FPS, sıcaklık sayacı dışında bir işe yaramaz. AMD kartlar en doğru Radeon üzerinden OC yapılır.

Radeon varken MSI Afterburner çöpünü niye kullanasın? FPS, sıcaklık sayacı dışında bir işe yaramaz. AMD kartlar en doğru Radeon üzerinden OC yapılır.
Üstad ben Radeon'dan OC yapınca H.264 devre dışı kalıyor. :D

Tamamdır, peki ya bu Min Frequency nedir onu anlamadım ne işe yarıyor?

O çok da fark etmiyor açıkçası, bazıları "belli bir frekansın altına düşmezse performans iyi olur" diyordu ama ben onu hissedemedim. Onu maksimum frekansın 500-1000Mhz altına koyabilirsin kafana göre.

Üstad ben Radeon'dan OC yapınca H.264 devre dışı kalıyor. :D

Ben OC ile kayıt alıyorum normal şekilde o nasıl oldu ilk kez duydum.

O çok da fark etmiyor açıkçası, bazıları "belli bir frekansın altına düşmezse performans iyi olur" diyordu ama ben onu hissedemedim. Onu maksimum frekansın 500-1000MHz altına koyabilirsin kafana göre.

Voltaj vermemi önerir misiniz? Açıkçası pek sıcak bakmıyorum hiç denemediğim için. Voltaj vermeden yapsam kayda değer bir performans artışı sağlayabilir miyim?

O çok da fark etmiyor açıkçası, bazıları "belli bir frekansın altına düşmezse performans iyi olur" diyordu ama ben onu hissedemedim. Onu maksimum frekansın 500-1000Mhz altına koyabilirsin kafana göre.

Sürücü problemi belli ki. MSI ile uğraşmak istemiyorum cidden ama yayında önemli.
Voltaj vermemi önerir misiniz? Açıkçası pek sıcak bakmıyorum hiç denemediğim için. Voltaj vermeden yapsam kayda değer bir performans artışı sağlayabilir miyim?
Dediğim gibi yapamazsınız. Yani voltajsız OC size bir şey katmaz + olarak.

Geri
Yukarı