RX 6600 overclock ayarları nasıl olmalı?

Battlefield 2042 oynamadım ama benim ayarlara göre bir yap bakalım. Sen yalnız maksimum frekans 2750, VRAM hızını da 2180 olarak ayarla. Ben üst limiti vermiştim sen bir altından gel.

Rica ederim, bir de oyundan oyuna fark eder. İlla artış yaşayacaksın misal Cyberpunk 2077 oynasan ben kafadan %8-10 artış alırsın diyorum. Tabii biraz kendi kartına göre ideali de yakalaman gerekecek, hepsinin sweet spotu farklı olur.

Bir de normalde benim kart 130w civarı çekiyor, normal OC ile 160w. 192w'ın ne kadar absürt olduğunu buradan da anlayabilirsin toplamda +60 yedi. 😂
Deneyeceğim hocam. Bu olay tam tamına OverClock mu oluyor?

Battlefield 2042 oynamadım ama benim ayarlara göre bir yap bakalım. Sen yalnız maksimum frekans 2750, VRAM hızını da 2180 olarak ayarla. Ben üst limiti vermiştim sen bir altından gel.

Rica ederim, bir de oyundan oyuna fark eder. İlla artış yaşayacaksın misal Cyberpunk 2077 oynasan ben kafadan %8-10 artış alırsın diyorum. Tabii biraz kendi kartına göre ideali de yakalaman gerekecek, hepsinin sweet spotu farklı olur.

Hocam ben overclock işlerine biraz ara vereyim en iyisi :D Önceki sistemlerimin neredeyse hepsini overclocklu kullandığım için alışkanlık oldu ve buna da yapmak istedim. Daha önce hiç voltaj verme işine girmedim tırstığım için. GTX 1060'ım vardı, voltaj artırmadan FH5'te +10 civarı FPS artışı olmuştu. Ama sanırım bu kartta voltaj vermeden o tarz bir FPS artışı sağlayamıyoruz. Sağlık olsun. Çok istiyorum kafadan +10 civarı FPS artışı olmasını ancak biraz korkuyorum dediğim gibi voltajdan.

Deneyeceğim hocam. Bu olay tam tamına OverClock mu oluyor?

Evet. Biraz UV de var 1150v verebilirsin ama ben o yaptığım ayarlarda sweet spot yakaladım ve performansa tamamen olumlu anlamda etki etti. Sana basit bir ayar çekip yükledim, bunu indirip işaretlediğim yerden içeri atıp kaydedersen ayarlanmış olacak. Sen sonra üzerinden değişiklik yapabilirsin.

Screenshot_10.jpg

Hocam ben overclock işlerine biraz ara vereyim en iyisi :D Önceki sistemlerimin neredeyse hepsini overclocklu kullandığım için alışkanlık oldu ve buna da yapmak istedim. Daha önce hiç voltaj verme işine girmedim tırstığım için. GTX 1060'ım vardı, voltaj artırmadan FH5'te +10 civarı FPS artışı olmuştu. Ama sanırım bu kartta voltaj vermeden o tarz bir FPS artışı sağlayamıyoruz. Sağlık olsun. Çok istiyorum kafadan +10 civarı FPS artışı olmasını ancak biraz korkuyorum dediğim gibi voltajdan.

Ben de stok oynuyorum, bu OC testlerim genelde yardımcı olma amaçlı ve kartın yetersiz geleceği günlerde ek performansını öğrenmek için oldu. %10-15 zor değil, ilerideki yıllarda denersin şimdi saf kas gücünün zevkini çıkar.

Evet. Biraz UV de var 1150v verebilirsin ama ben o yaptığım ayarlarda sweet spot yakaladım ve performansa tamamen olumlu anlamda etki etti. Sana basit bir ayar çekip yükledim, bunu indirip işaretlediğim yerden içeri atıp kaydedersen ayarlanmış olacak. Sen sonra üzerinden değişiklik yapabilirsin.

Eki Görüntüle 1389306
Vay hocam Allah razı olsun yarın sabah deneyeceğim.

Hocam senin ayarları yapınca Battlefield 2042'ye girince 50 saniye sonra bu hatayı verip oyundan atıyor. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ile denedim hiçbir sorun yoktu.

Hocam senin ayarları yapınca Battlefield 2042'ye girince 50 saniye sonra bu hatayı verip oyundan atıyor. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ile denedim hiçbir sorun yoktu.

Edit: BF 2042'de oyundan atınca senin ayarlar sıfırlanıp default oluyor OC de.

Edit: BF 2042'de oyundan atınca senin ayarlar sıfırlanıp default oluyor OC de.
Edit: 2

Dosya Ekleri

• asdas.png
    asdas.png
    29,1 KB · Görüntüleme: 152
  • sdsa.png
    sdsa.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 140
Son düzenleme:
Yine aynısı oldu hocam. Acaba bunun sanal bellek ile alaksı var mıdır? Ben en son sanal bellek ayarları kurcaladıktan sonra bu hatayı vermişti. Default ayar yapınca sanal belleği düzelmişti.
Bu sorun BF serisinde çok yaygın bir sorun. Belki de tüm BF serisinde var. 6800 XT ile ben de bu sorunu BF4'te yaşıyordum. Ama Wattman hatası gelmiyordu bana. Oyundan kaynaklı olabilir o Directx Error.

Bu sorun BF serisinde çok yaygın bir sorun. Belki de tüm BF serisinde var. 6800 XT ile ben de bu sorunu BF4'te yaşıyordum. Ama WattMan hatası gelmiyordu bana. Oyundan kaynaklı olabilir o DirectX error.

Oyun sorunlu ama bu aralar çok oynamak istiyorum ne hikmetse bana oynatmadı. Sanırım artık OC yapmak yerine düz oynayacağım. Keşke bunun bir çözümü olsa.

Oyun sorunlu ama bu aralar çok oynamak istiyorum ne hikmetse bana oynatmadı. Sanırım artık OC yapmak yerine düz oynayacağım. Keşke bunun bir çözümü olsa.
Core clock'u düşürmeyi denemiştim ben de acaba karttan mı diye. Ama işe yaramamıştı. Memory clock'u ise default ayardan aşağı çekememiştim. Sonrasında BF4'te çözünürlüğü düşürünce hiçbir hata almamıştım. Bazı bölümleri çözünürlük düşürüp geçtim ileride tekrar yükselttim. Ama BF 2042'de çözünürlük düşürmek iyi olur mu bilmiyorum online deneyim için.

Not: Ben OC olmadan stok ayarlarda kullanıyordum.

Core Clock'u düşürmeyi denemiştim ben de acaba karttan mı diye. Ama işe yaramamıştı. Memory Clock'u ise default ayardan aşağı çekememiştim. Sonrasında BF4'te çözünürlüğü düşürünce hiçbir hata almamıştım. Bazı bölümleri çözünürlük düşürüp geçtim ileride tekrar yükselttim. Ama BF 2042'de çözünürlük düşürmek iyi olur mu bilmiyorum Online deneyim için.

Not: Ben OC olmadan stok ayarlarda kullanıyordum.

Bu ayarları yaptıktan sonra oyun ne alakaysa çözünürlüğü çok düşükken başlıyordu hocam.

Geri
Yukarı