RX 6600 satılıp RTX 2060 veya RTX 3060 alınır mı?

O zaman 3060 ya da 3060 Ti bak dostum. Önerim Ti alman.

Hocam cebimden 15-2K çıkacak sırf takılma gitsin diye, 1K verip + NVIDIA özellikleri için vermek koymuyor.

Ben de ilk zamanlar düşük ayarlarda stutter oluyordu. Şu an bir sıkıntı yok.

FPS limitlemeyi falan deneyin. AMD Radeon chill gibi modları var onlara bir bakın. Belki işe yarar. Bu arada ekran kartını değiştimektense CPU değiştirmek daha makul olur bence.

Sağ olun RDR2'de Chill'i deneyeceğim umarım bu problemi azaltır.
Yani ölü soket işlemci değiştiremem anakart + işlemci değişir ama o kadar para harcamak istemiyorum gayet de yetiyorlar üstelik.

Hocam mantıksız olur en azından 6700XT al.

Onu da alsam darboğaz yapacak üstelik gene stutter yaşatacaktır bana.

Hocam cebimden 15-2K çıkacak sırf takılma gitsin diye, 1K verip + NVIDIA özellikleri için vermek koymuyor.

Yani ölü soket işlemci değiştiremem anakart + işlemci değişir ama o kadar para harcamak istemiyorum gayet de yetiyorlar üstelik.

NVIDIA tarafının yaşanmayacağından emin misin? 3060 RX6600'den güçlü bir kart.

GTX 960 da kullandım bu sistemde yağ gibi akıyor ama tabii grafikler düşükken, özellikle NFS Heat daha kötü görünmesine karşın daha akıcı oluyor.

Hocam GTX960 ile dediğim durumun alakası nedir? 3060 ve RX6600 ile GTX960 arasında dağlar kadar fark var. RX570 ile de yağ gibi akar.

Hocam GTX960 ile dediğim durumun alakası nedir? 3060 ve RX6600 ile GTX960 arasında dağlar kadar fark var. RX570 ile de yağ gibi akar.

RX 5600XT kullanıyordum bu karttan önce onda da vardı mesela, daha önceside RTX 2060 vardı ısınma sorunundan dolayı satmıştım, o da yağ gibi akıyordu. Hatta X3440 ile kullanıyordum darboğaz vardı FPS düşüktü ama stutter yoktu be hocam.

3060 Ti MSI Gaming X buldum fiyatı 7500, kendi kartımıda 5500 civarına satmayı düşünüyorum kfg tam tertemiz sonuçta hocam.

Son düzenleme:

Nwida Kartlarda Sadece RTX Özeliği Var diğer Nwidada Olan özeliklerin coğu AMD de var
Render Yapıyorsanız Orasını Bilmem

6600'den 2060 veya 3060'a mı geçilir hayatının hatasını yaparsın. En az 6700XT'ye geçmelisin ki performans farkını hisset. Aslında 6800 daha iyi olur ama bütçe meselesi.

Kartımı satarsam 0 4060 almayı düşünüyorum alınır mı?

4060 ile 3060 arasında DLSS3 hariç pek bir fark yok diyebiliriz. O farkı da DLSS3 modlarıyla kapatabiliyorsunuz büyük ölçüde. 3060 12 GB sürümü daha iyi bir tercih olabilir. Ama belki benim gözümden kaçan, haberdar olmadığım, bilmediğim ek bir avantajı vardır 4060'ın. Ondan diğer hocalarımın görüşünü de alın.

Mantıksız değişim. Kart başka sistemlerde stutter yapmıyorsa sorun kartta değilmiş işte. Kart değiştirmek sorununu çözmez. Yükselteceğim dersen en az 3060 Ti al ki uğraşına değsin.
3060 Ti almak mantıklı mı? RX 6800/XT alınması lazım en az.

4060 ile 3060 arasında DLSS3 hariç pek bir fark yok diyebiliriz. O farkı da DLSS3 modlarıyla kapatabiliyorsunuz büyük ölçüde. 3060 12 GB sürümü daha iyi bir tercih olabilir. Ama belki benim gözümden kaçan, haberdar olmadığım, bilmediğim ek bir avantajı vardır 4060'ın. Ondan diğer hocalarımın görüşünü de alın.
Doğru düşünüyorsunuz. 3060'dan 4060'a geçilmez. En az 4070.

Geri
Yukarı