RX 6600 sistem oyuna girince kendini yeniden başlatıyor

Yer
Mersin
RAM
GoodRam 2x8 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Gigabyte 2500E 500 GB M.2
Ekran kartı
Gigabyte Eagle RX 6600 8 GB
Anakart
Gigabyte B450M-K
İşlemci
AMD R5 5500
Merhaba, birkaç gün önce İtopya'dan TAA sistemini aldım, 2 gündür hiçbir problem olmadan kullanıyordum. Hatta bu sabahtan beri kaç kez oyun oynadım hiçbir problem olmadı. Az önce CS:GO'dan çıktım, sistem bir anda reset attı. Neyse dedim. Az önce Uncharted oyununa girdim, 2 dakika sonra yine reset attı PC. Durduk yere ne oldu anlamadım, sabahtan beri oynuyorum hiçbir sorun yoktu. Bileşenler de kaliteli, daha alalı birkaç gün oldu zaten. Sistem bileşenlerini belirttim, ek olarak PSU modeli: NZXT C550 550W 80+ Bronze.

Daha yeni aldım, bir kere de şansım düzgün gitmiyor. Şimdi uğraşıp duracağım muhtemelen... Neden kaynaklı olabilir?

Kasayı yamulttularsa iade olmaz mı? Ayrıca işlemci olarak ne eklemişler? Umarım düzelmiştir.
İşlemci olarak bir şey eklememişler, R5 5500 vardı. Değişim yapmışlar sadece. Yine R5 5500 var.

Kasanın üst tarafını yamultmuşlar şu şekilde:

IMG-20230814-WA0000.jpg

Sorunun çözülmediyse;

Bu adımları deneyebilirsin.

Sorunun çözülmediyse;

Bu adımları deneyebilirsin.

Birçok şeyi denedim zaten hocam. Düzelmedi. İtopya'ya gönderdim, işlemci değişimi yapmışlar. Bakalım birkaç saat oyun oynadıktan sonra belli olur.

İşlemci olarak bir şey eklememişler, R5 5500 vardı. Değişim yapmışlar sadece. Yine R5 5500 var.

Kasanın üst tarafını yamultmuşlar şu şekilde:

Eki Görüntüle 1902522

Anladım o kadar sorun etmeyin sistem yeniden başlamasa veya başlarsa mutlaka beni etiketleyin merak ediyorum ne olacağını inşallah düzelir.

Son durum nedir? Bir son durum raporu paylaşsan iyi olurdu...
Farklı şehirde olduğum için tam olarak deneyenedim ama 1 saate yakın denedim kapanmadı. Birkaç saat deneyip emin olmak istedim.

GÜNCELLEME:

Sorun çözülmüş gibi duruyor, uzun süredir reset atmadı. İtopya'ya gönderdim, işlemci değişimi oldu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı