Çözüldü RX 6600 sistem oyuna girince kendini yeniden başlatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Mersin
RAM
GoodRam 2x8 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Gigabyte 2500E 500 GB M.2
Ekran kartı
Gigabyte Eagle RX 6600 8 GB
Anakart
Gigabyte B450M-K
İşlemci
AMD R5 5500
Merhaba, birkaç gün önce İtopya'dan TAA sistemini aldım, 2 gündür hiçbir problem olmadan kullanıyordum. Hatta bu sabahtan beri kaç kez oyun oynadım hiçbir problem olmadı. Az önce CS:GO'dan çıktım, sistem bir anda reset attı. Neyse dedim. Az önce Uncharted oyununa girdim, 2 dakika sonra yine reset attı PC. Durduk yere ne oldu anlamadım, sabahtan beri oynuyorum hiçbir sorun yoktu. Bileşenler de kaliteli, daha alalı birkaç gün oldu zaten. Sistem bileşenlerini belirttim, ek olarak PSU modeli: NZXT C550 550W 80+ Bronze.

Daha yeni aldım, bir kere de şansım düzgün gitmiyor. Şimdi uğraşıp duracağım muhtemelen... Neden kaynaklı olabilir?

Merhaba, birkaç gün önce İtopya'dan TAA sistemini aldım, 2 gündür hiçbir problem olmadan kullanıyordum. Hatta bu sabahtan beri kaç kez oyun oynadım hiçbir problem olmadı. Az önce CS:GO'dan çıktım, sistem bir anda reset attı. Neyse dedim. Az önce Uncharted oyununa girdim, 2 dakika sonra yine reset attı PC. Durduk yere ne oldu anlamadım, sabahtan beri oynuyorum hiçbir sorun yoktu. Bileşenler de kaliteli, daha alalı birkaç gün oldu zaten. Sistem bileşenlerini belirttim, ek olarak PSU modeli: NZXT C550 550W 80+ Bronze.

Daha yeni aldım, bir kere de şansım düzgün gitmiyor. Şimdi uğraşıp duracağım muhtemelen... Neden kaynaklı olabilir?
OCCT'den test yap bence. Isınma kaynaklı mı değil mi anlarsın.

Şu testi yapar mısın?

OCCT'den test yap bence. Isınma kaynaklı mı değil mi anlarsın.
Isınmalık bir durum yok hocam, oyuna girdim ekran kartı fanları dahi çalıştırmamıştı daha, sistem kapandı...

Bir de o kadar CS:GO oynadım kapanmadı sistem, oyundan çıktığım anda resetledi. Ne olduğunu anlamadım, yeniden açıldığında Uncharted girdim, oyuna girdim 1-2 dk geçti yine kapandı.

Şu testi yapar mısın?
Tamamdır.

Şans meselesi değil be hocam, AMD Nazlı biraz. William hoca bir çare bulur gibi.

@William Butcher Hocam testi yapıyordum, birkaç dakika geçti sistem yine reset attı.

Testte sorun gözükmüyordu ama, kırmızı çıkmamıştı.

Şans meselesi değil be hocam, AMD Nazlı biraz. William hoca bir çare bulur gibi.
Yine reset attı durduk yere. Ne oldu anlamadım ki... Bir şey de yapmadım, normal oyun oynuyordum. Sabahtan beri oynuyordum hiçbir şey olmadı. Durduk yere reset atmaya başladı.

@William Butcher Hocam testi yapıyordum, birkaç dakika geçti sistem yine reset attı.

Testte sorun gözükmüyordu ama, kırmızı çıkmamıştı.

Ekran görüntüsü atar mısın? Bir de PBO açıp +50 MHz vermeyi dene.

Ekran görüntüsü atar mısın? Bir de PBO açıp +50 MHz vermeyi dene.
1691183607295.png

BIOS'dan CLDO VDDP 0.85V girer misin? BIOS'dan çıktıktan sonra sistemi düğmeden kapat, 20-30 saniye bekleyip tekrar aç. Sonra nerede yeniden başlatılıyorsa onu açmayı deneyebilirsin.
Denerim. Az önce tekrardan Uncharted girdim, sıcaklıklarda da hiçbir sorun yok. Ekran kartı da işlemci de 50 derece civarında geziyor. Bir anda dondu ve reset attı yine. Anlamıyorum sabahtan beri hiçbir şey yok, bir anda ne olmuş olabilir ya?

Yeni konular

Geri
Yukarı