Çözüldü RX 6600 sistem sürekli oyunlardan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ChaosBoost

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
16GB
Bilgisayarımı yaklaşık 1 yıl önce topladım şu son 1-2 aya kadar hiçbir sorun olmadan Windows 11'de kullanıyordum. Ancak ekran kartı sürücümü güncelleyince her şey sarpa sarmaya başladı. (sorun sürücü ile alakalı mıdır emin değilim) Valorant'ta çok sık FPS düşmesi almaya ve birçok oyun kendi kendini kapatmaya veya yanıt vermemeye başladı, ve arada mavi ekranlarda alıyordum. Neyse arkadaşım Windows 11'de sorun olabileceğini ve bir de Windows 10'u denememi söyledi bende öyle yaptım, yaklaşık 1 haftadır Windows 10'dayım mavi ekran ve FPS düşmesi sorunu çözüldü ama hala oyundan atma sorunları devam ediyor.

Ekran Görüntüsü (2).png
Ekran Görüntüsü (3).png
(Arada da bu şekilde bir uyarı penceresi çıkıyor)
Bu durum çok canımı sıkmaya başladı bir çözüm bulamadım.
Ekran kartı sürücüm AMD Adrenalin 23.3.1
Bu sorun sadece Valorant için olmuyor neredeyse her oyunda aynı sorun.

Ryzen 5 3600, Sapphire RX6600, MSI B450 Tomahawk Max, 2x8GB Crucial Ballistix, XPG Pylon 650W, SN750 1TB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows update ile tüm güncellemeleri yükle.
BIOS'a gir ve restore defaults save yap. BIOS'ta RAM değeri max 3200 olsun veya OTO'ya çek ve save yap.
Sonra memtest86 ile bellek testi yap.
Ryzen master neden var ? Değerler ile oynadıysan eski haline getir. Sonra'da o aracı sil. OC varsa iptal et.
Ekran kartısnı sil.
Sonra bunu IDM ile indir yükle.
Test kıstasın 3d mark olsun. Her şeyi güncelledikten sonra. Amd ayarlarından gpu ayarını %-5 %-9 arasında teker teker deneyerek yap. Rx 6600 sorunlu bir kart galiba, bende bugün gönderdim garantiye.

Tamamdır olumlu olumsuz dönüşlerini bekliyorum ;)

Bugüne kadar hiçbir sorun olmadı son olarak Valorant'ı test edecektim açmaya çalıştığım anda mavi ekran aldım. Yeni klasör (2).rar
Bakarsanız çok sevinirim.

Test kıstasın 3D mark olsun. Her şeyi güncelledikten sonra. AMD ayarlarından GPU ayarını %-5 %-9 arasında teker teker deneyerek yap. RX 6600 sorunlu bir kart galiba, bende bugün gönderdim garantiye.

AMD GPU ayarını bulamadım sadece netlik ayarı var.

Arkadaşın sorunları çözüldü gibi oyundan atma sorunu yok ama maalesef FPS düşüşü var. Valorant 'da 180FPS civarı alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı