RX 6600 sistemde coil whine var

KeremLykia

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus RX6600, R5 5500, ASUS Prime B450M-K II,
KINGSTON FURY BEAST RGB 8x2GB, Logitech G203, HyperX Cloud II
Arkadaşlar hazır sistem aldım. Ryzen 5 5500 işlemci ve ASUS RX 6600 ekran kartı var. Boşta iken ikisinin de sıcaklık 30'larda geziyor fakat Valorant'ı açıyorum ana menüye girince Alt Tab atıp sıcaklık değerine bakıyorum işlemci 47 kart 60 dereceyi görüyor sizce 1 -1.5 dakikada bu sıcaklıkların yükselmesi normal mi? Bu arada coil whine sorunu da var bu bir sorun teşkil eder mi?
Coil whine sorunu da bu oluyor sanırım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hazır sistem aldım. Ryzen 5 5500 işlemci ve ASUS RX 6600 ekran kartı var. Boşta iken ikisinin de sıcaklık 30'larda geziyor fakat Valorant'ı açıyorum ana menüye girince Alt Tab atıp sıcaklık değerine bakıyorum işlemci 47 kart 60 dereceyi görüyor sizce 1 -1.5 dakikada bu sıcaklıkların yükselmesi normal mi? Bu arada coil whine sorunu da var bu bir sorun teşkil eder mi?
Coil whine sorunu da bu oluyor sanırım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıcaklıklar gayet normal. Coil whine ise normalde bir sorun teşkil etmiyor.

Çoğu yerde böyle duyumlar alıyorum ama mesela dün valorant oynayayım dedim ve ekran böyle 1 saniyeden kısa bi şekilde oyun takılıyor zrrtt diye ses geliyor(sistem bileşenlerinden gelmiyor ses oyundan geliyor) drop yiyor bunun coil whine ile alakası var mıdır?

Bir de sıcaklık 2 saniyede o kadar oluyor normal mi bu?

Çoğu yerde böyle duyumlar alıyorum ama mesela dün Valorant oynayayım dedim ve ekran böyle 1 saniyeden kısa bir şekilde oyun takılıyor zrrtt diye ses geliyor(sistem bileşenlerinden gelmiyor ses oyundan geliyor) drop yiyor bunun coil whine ile alakası var mıdır?

Bir de sıcaklık 2 saniyede o kadar oluyor normal mi bu?

Oyun takılması için yeni konu açman lazım ama sıcaklıkların hemen yükselmesi çok normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı