RX 6600 sistemde Crash Defender "Yanıt vermeyen bir ekran sürücüsü" hatası

MrYgt

Zeptopat
RAM
GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD
Ekran kartı
ASUS Radeon RX 6600 DUAL 8GB GDDR6 128 Bit
Anakart
ASUS PRIME B450M-A II 4400MHz (OC) DDR4 Soket AM4
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek
Eklediğim görüntüde de gördüğünüz gibi "AMD Crash Defender yanıt vermeyen bir ekran sürücüsü nedeniyle olası bir sistem çökmesini veya takılmayı algıladı ve başarıyla kurtardı." diye bir hata veriyor. Bu hatanın sebebi nedir ve çözümü için ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

hata2.PNG

WHQL imzalı sürücü kullanabilir, abartılı OC ve UV ayarlarında uzak durabilirsin.

Hocam bana herhangi bir sizinle iletisim kurabilecegim bilginizi, adresinizi verebilir misiniz? (örneğin: Discord adresiniz, Instagram hesabiniz vs.) Çünkü şu an musait degilim ama yarin musait olabilirim. (bilgisayardan pek anlamadığımdan dolayı direkt sizinle özelden konusmamiz daha iyi olur diye dusundum.)

Hocam bana herhangi bir sizinle iletisim kurabilecegim bilginizi, adresinizi verebilir misiniz? (örneğin: Discord adresiniz, Instagram hesabiniz vs.) Çünkü şu an musait degilim ama yarin musait olabilirim. (bilgisayardan pek anlamadığımdan dolayı direkt sizinle özelden konusmamiz daha iyi olur diye dusundum.)
Veremem. Buradaki bilgiler herkes içindir.

Veremem. Buradaki bilgiler herkes içindir.
Tamamdır o zaman yarın bu konuya yazsam cevap verebilir misiniz? (Sistemde Wqhl imzali surucu bulunuyor mu vs.)

WHQL imzalı sürücü kullanabilir, abartılı OC ve UV ayarlarında uzak durabilirsin.
Hocam PC de OC sayılır mı bilmiyorum ama sadece Smart Memory Access i açmıştım onun dışında OC sayılabilecek herhangi bir şey yapmadım.
WHQL imzalı sürücü kullanıp kullanmadığımı nasıl öğrenebilirim?
Bir de UV (Undervolt)'u anlamadım. Herahalde UV voltaj düşürme oluyor ama herhangi bir voltaj düşürme işlemi de yapmadım.

Son düzenleme:
Hocam PC de OC sayılır mı bilmiyorum ama sadece Smart Memory Access i açmıştım onun dışında OC sayılabilecek herhangi bir şey yapmadım.
WHQL imzalı sürücü kullanıp kullanmadığımı nasıl öğrenebilirim?
Bir de UV (Undervolt)'u anlamadım. Herahalde UV voltaj düşürme oluyor ama herhangi bir voltaj düşürme işlemi de yapmadım.
SAM açmak sorun yaratmaz. Ayarlarda ve ana sayfada hangi sürümün kurulu olduğu yazıyor. Ayrıca arada bir sürücü çökebilir, bir sorun yaratmaz bu.

SAM açmak sorun yaratmaz. Ayarlarda ve ana sayfada hangi sürümün kurulu olduğu yazıyor. Ayrıca arada bir sürücü çökebilir, bir sorun yaratmaz bu.
1668711868758.png

Sürüm olarak en güncel sürümü kullanıyorum. Daha stabil çalışan bir sürücü mü kullanmam gerekir?
Bir de sürücülerin çökmesi neden bir sorun yaratmaz anlamadım az çok açıklarsanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı