Çözüldü RX 6600 sistemde GTA 5 FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfa60

Decapat
Daha fazla  
GTA 5'i yeni indirdim oynamak için ama çok canımı sıkan bir durum oldu. Ben oyuna girdim sonra oyuna sürekli drop girmeye başladı sürekliden kastım mesela 5-10 saniye bir şey yok ama 1-2 saniyeliğine FPS sanki böyle 5-10'a düşmüş gibi oluyor. Ek olarak arkada GTA 5, Spotify açık ben buraya konuyu yazarken bile PC yavaş yazdığım şey buraya ben yazdıktan sonra yavaşça yazılıyor.
Ayarları ultradan normale çektim ama yine aynı.

AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
TUF Gaming A520-M Plus.
ASUS Radeon Dual RX 6600 8 GB 128bit.
Kingston NV2 1TB NVMe PCI-e 4.0 okuma 3500 MB-yazma 2100 MB M.2 SSD.
Thermaltake 650W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarları Ultra'ya alıp 4X MSAA açın.

GTA 5'i yeni indirdim oynamak için ama çok canımı sıkan bir durum oldu. Ben oyuna girdim sonra oyuna sürekli drop girmeye başladı sürekliden kastım mesela 5-10 saniye bir şey yok ama 1-2 saniyeliğine FPS sanki böyle 5-10'a düşmüş gibi oluyor. Ek olarak arkada GTA 5, Spotify açık ben buraya konuyu yazarken bile PC yavaş yazdığım şey buraya ben yazdıktan sonra yavaşça yazılıyor.
Ayarları ultradan normale çektim ama yine aynı.

AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
TUF Gaming A520-M Plus.
ASUS Radeon Dual RX 6600 8 GB 128bit.
Kingston NV2 1TB NVMe PCI-e 4.0 okuma 3500 MB-yazma 2100 MB M.2 SSD.
Thermaltake 650W PSU.

Galiba AMD'nin son sürümünden dolayı, aynı sistem bende var RX 6600 ve Ryzen 5 5600, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de ara sıra drop giriyor. Gerçi bir süre oynadıktan sonra düzeliyor.

23 sürücüsünden herhangi birini kullanıyorsan ondan da oluyordur.
Last Of Us için yayınladıkları driverdan mı bahsediyorsunuz? Eğer oysa ben de bir önceki sürümüne döneceğim çünkü. Rainbow oynarken anlık bana da oyun başlangıcında birkaç saniye drop giriyor ve sonrasında düzeliyor.

Last Of Us için yayınladıkları driverdan mı bahsediyorsunuz? Eğer oysa ben de bir önceki sürümüne döneceğim çünkü. Rainbow oynarken anlık bana da oyun başlangıcında birkaç saniye drop giriyor ve sonrasında düzeliyor.
Hayır Ocak sürücüsünden bu yana sorun yaşıyorum. 22.11.2 en sorunsuz sürücü benim için.

Recommended yazdığına bakmayın Ağustos'daki sürüm daha stabil çalışıyor, şu anki sürüm bence kötü.
Sırf WHQL yazıyor diye sorunsuz zannedenler var. AMD'de sürücü her ay güncellenmez şöyle 5-6 ay geçmeli. En güncel demek sorunsuz demek değil.

Recommended yazdığına bakmayın ağustos'daki sürüm daha stabil çalışıyor, şu anki sürüm bence kötü.
Sürüm kaç? 22.11.2 mi arkadaşın dediği gibi?
Hayır Ocak sürücüsünden bu yana sorun yaşıyorum. 22.11.2 en sorunsuz sürücü benim için.

Sırf WHQL yazıyor diye sorunsuz zannedenler var. AMD'de sürücü her ay güncellenmez şöyle 5-6 ay geçmeli. En güncel demek sorunsuz demek değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı