RX 6600 sistemde oyun sırasında CPU kullanımı düşük

İşletim sistemi
Windows 11

Ardpow

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx6600 - İ312100F - 16 Gb Ram
RAM
16
Ekran kartı
RX 6600
İşlemci
İ3 12100F
Arkadaşlar ben GTA 5 oynadığımda CPU kullanımı düşük oluyor ayrıca kaplamalar geç yükleniyor ve yüklenirken drop yiyorum bunun çözümü var mıdır?

1658856498167.png

CPU kullanımının düşük olmasında bir sorun yok. V-Sync açmışsın sanırım 60 FPS için kaynak tüketimini kısmış sistem. Kaplamaların geç yüklenmesini bilmiyorum oyun HDD'ye falan mı yüklü?

Oyun sluttering dediğimiz kekeleme yapıyor olabilir, kurduğunuz disk HDD ise SSD'ye geçirin.

Oyun SSD'ye yüklü hocam.

SSD'ye sağlık testi yapınız hocam, işlemciniz ve ekran kartınızda sorun yok veya oyunun dosya doğrulama sistemi varsa onu kullanın.

Bugün doğrulama yapmıştım hocam ayrıca sistemi yeni aldım SSD'de bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Hmm. Oyun ayarlarınızın fotoğrafını atabilir misiniz ve ekran kartınız tamamiyle performans moddamı bakabilir misiniz?

Bilgisayar en iyi performans modunda hocam. Ayarlar ise bu şekilde.

1658857571371.png

1658857618063.png

1658857654558.png

@Ardpow üretim hatalı olabilir. Oyun içerisindeki kaplamaların yüklenmemesi veya geç yüklenmesi oyun dosyaları veya depolama birimi ile alakalıdır.

Hocam SSD ile başka oyunlarda oynadım ama böyle bir sorun yaşamadım ayrıca GTA 5 önce daha önceki bilgisayarımda kullandığım harici harddiskteydi ve son zamanlarda orada da kaplama sıkıntıları yaşıyordum bugün ise SSD'ye taşıdım ve aynı sorun maalesef devam ediyor.

Geri
Yukarı