RX 6600 sistemde SnowRunner'da FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Ergün Mert

Hectopat
RAM
16 GB çift kanal
SSD veya HDD modeli
128 GB SSD - 1TB HDD
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
Asus H510 m-k
İşlemci
İ3 10100f
SnowRunner'da 165 Hz monitör ile oyunda hareket etmezken bu FPS değerlerini alıyorum, hareket halinde daha da düşüyor. Fotoğrafların birinde: TAA High ayarlarda diğeri: TAA Ultra ayarlarda FPS değerinden belli zaten. V-Sync kapalı, FPS sınırlaması yok.

Dosya Ekleri

• IMG20221210004457.jpg
    IMG20221210004457.jpg
    210,1 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG20221210004429.jpg
    IMG20221210004429.jpg
    184,2 KB · Görüntüleme: 80
V-Sync açık deneyin hocam.
Bişey değişmiyor
Minik darboğaz yiyorsun ondan kaynaklı olma ihtimali var.
Sanmıyorum olsa bile pek minik sayılmaz

Minik mi?
%30-40 darboğaz var sorun bundan kaynaklı hocam. Grafikleri yükseltebildiğiniz kadar yükseltin, olmazsa VSR açıp 2K ya alın büyük ihtimalle daha düzgün FPS'ler alırsınız.
Ek olarak RAM'ler tek kanal mı?
Ramler çift kanal ancak yüksek FPS almak için yapabileceğimiz bişey yok galiba amacım akıcı oynamak grafikten ziyade

Son düzenleme:
Bir şey değişmiyor.

Sanmıyorum olsa bile pek minik sayılmaz.

RAM'ler çift kanal ancak yüksek FPS almak için yapabileceğimiz bir şey yok galiba amacım akıcı oynamak grafikten ziyade.

Darboğazın düşmesi için grafiklerin yükseltmeniz gerkli aldığınız FPS düşmeyecek yani.
MSConfig-önyükleme-gelişmiş seçenekler-işlemci tikini kapalıysa açıp alttaki sayılardan en büyük olanı seçin. Eğer tik açıksa kapatıp deneyin. Her iki işlem için de denemeden önce bilgisayarı yeniden başlatın.

Darboğazın düşmesi için grafiklerin yükseltmeniz gerkli aldığınız FPS düşmeyecek yani.
MSConfig-önyükleme-gelişmiş seçenekler-işlemci tikini kapalıysa açıp alttaki sayılardan en büyük olanı seçin. Eğer tik açıksa kapatıp deneyin. Her iki işlem için de denemeden önce bilgisayarı yeniden başlatın.
demek istediğim 120 fps felan oynamak dediğinizi yaptım hiçbir fark olması dar boğaz yapan şey nedir acaba?

Geri
Yukarı