RX 6600 vs. 3060

@Beyaz_G tamamen saf kas gücü isteniyorsa ne 3060'ın avantajları ne de 6600 XT'nin bonus gücü için 1000+ TL verilir. Düz 6600 yeterli bir performansa sahip ve OC da yapılır 200Mhz bir şey değil bu karta.

Overclock deyince aklım biraz sınırları zorlamaya gidiyor. 100 200 MHz bence tüm modeller ile hız aşırtılabilir.

O da abartı oluyor biraz, özellikle GDDR6 ve GDDR6X bellekler güç tüketiminin dibine vuruyorlar.

@Beyaz_G tamamen saf kas gücü isteniyorsa ne 3060'ın avantajları ne de 6600 XT'nin bonus gücü için 1000+ TL verilir. Düz 6600 yeterli bir performansa sahip ve OC da yapılır 200Mhz bir şey değil bu karta.

O da abartı oluyor biraz, özellikle GDDR6 ve GDDR6X bellekler güç tüketiminin dibine vuruyorlar.

RT kullanacağımı sanmıyorum çünkü RT destekli ileride 2-3 oyun alacağım ama 2-3 oyun sadece. DLSS de aynı şekilde ama DLSS bana göre abartıldığı kadar iyi bir teknoloji değil. RX 6600 yeterli gelecek gibi duruyor. Bu arada bu RX 6600 Dual için ekran kartı desteğine gerek var mı? Soğutma bloğu biraz çünkü.

Son düzenleme:

Bir MARS kadar tüketemezler yine de dert değil benim için. :D

@kino RX 6600 seneye ne durumda olur stok olarak? Telefonum biraz parçalandı ve 1060 beni bir süre daha idare edebilir ama telefonsuz pek mümkün değil. Seneye ya da bu sene sonlarında fiyatlar uçmazsa bakabilirim ama üretimi duran kartların sonu pek iyi olmuyor doğrusu. Ek olarak bu 1060 90 derecelerde bozulmadan ne kadar gider sence? 2. el olabilir aslında eğer bulamazsam kart sıfır olarak ama bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı