RX 6600 vs RX 6600 XT vs RTX 3060

Ben de arkadaşa hitaben yazmıştım aslında. 1440p de 6 saatten fazla oyun oynayacağım belki de. Bu kartı yormam anlamına geliyorsa doğru ama kart zaten bunun için tasarlanmış, neden ömründen gitsin ki?
Sıcaklık stabil olmazsa diye yazmaya çalışmış ancak testi bir kere yapacaksınız zaten bu hergün yapılacak bir şey değil. Maksat o 1 saat içinde PSU'nun vereceği tepkiydi. Sanırım o yeni kartı yapacağımızı sanıp öyle bir tepki verdi ancak burada maksat yük altına sokmaktı. Yoksa FurMark ile oyunlar aynı değil tabi.

Sıcaklık stabil olmazsa diye yazmaya çalışmış ancak testi bir kere yapacaksınız zaten bu hergün yapılacak bir şey değil. Maksat o 1 saat içinde PSU'nun vereceği tepkiydi. Sanırım o yeni kartı yapacağımızı sanıp öyle bir tepki verdi ancak burada maksat yük altına sokmaktı. Yoksa FurMark ile oyunlar aynı değil tabi.
Kartın stoğu bitti, yetişemedim malesef. Gerçekten çok yoruldum, maaşı alana kadar bakmayacağım artık.

Son düzenleme:
FurMark ömürden mi yiyormuş? :D Daha ne kadar saçmalayacaksın bakalım. Burada kartı eline almak değil, PSU'yu deniyoruz. Kartı değil. Konuyu oku öyle müdahil ol.

Desteksiz raporunu bir kenara atarsak ve göz ardı listemde olduğundan ne yazdığını görmediğimden sana bazı doğru bilgiler vereyim. Konu sahibinin mesajlarını zaten okudum, onda bir sorun yok.

Furmark stres testinin çalışma prensibi (benchmark kısmı yazılım tarafından 60 saniye ile sınırlandırılmıştır) kartı yüksek sıcaklıklara ulaştırmak ve günlük kullanımda (oyun, mining vb.) ulaşamayacağı maksimum yükü bindirmektir.

Her stres testi belli sıcaklıklara çıkıldıkça ömürden yer evet, bu kadar basit bir şeye şaşırman ilginç. Üzerine söz konusu olan program kartı ısındırmaya ve maksimum yük vermeye dayalı ise yeterli soğutmaya sağlayamazsan ömür kısaltıcı sıcaklıklara geçersin. Ömrü ister 5 dakika kısalsın ister 5 ay bu görecelidir, yarı iletkenlerde durum bu. Bunları da çevirip okursun. Tabii o mesajını yanlış bilgi diye raporlamayacağım önemli olan doğru bilgiyi edinmek.

Kartı eline almak kısmını geçiyorum, çünkü o mesaj onu okuyabilecek herkes için potansiyel bir durum. Modern ekran kartları ile eski nesiller aynı derecede kalite ve teknolojiye sahip değiller. Furmark gibi testlerin yükü karşısında güç dağılımında aşırı yüklenmeden sebep kendine zarar veren kartlar daha önce görüldü. Yeterli soğutma yapıldıktan sonra 24 saat de test edebilirsin fakat herkesin oda sıcaklığı, kasa, kart soğutması bir değil.

Desteksiz raporunu bir kenara atarsak ve göz ardı listemde olduğundan ne yazdığını görmediğimden sana bazı doğru bilgiler vereyim. Konu sahibinin mesajlarını zaten okudum, onda bir sorun yok.

Furmark stres testinin çalışma prensibi (benchmark kısmı yazılım tarafından 60 saniye ile sınırlandırılmıştır) kartı yüksek sıcaklıklara ulaştırmak ve günlük kullanımda (oyun, mining vb.) ulaşamayacağı maksimum yükü bindirmektir.

Her stres testi belli sıcaklıklara çıkıldıkça ömürden yer evet, bu kadar basit bir şeye şaşırman ilginç. Üzerine söz konusu olan program kartı ısındırmaya ve maksimum yük vermeye dayalı ise yeterli soğutmaya sağlayamazsan ömür kısaltıcı sıcaklıklara geçersin. Ömrü ister 5 dakika kısalsın ister 5 ay bu görecelidir, yarı iletkenlerde durum bu. Bunları da çevirip okursun. Tabii o mesajını yanlış bilgi diye raporlamayacağım önemli olan doğru bilgiyi edinmek.

Kartı eline almak kısmını geçiyorum, çünkü o mesaj onu okuyabilecek herkes için potansiyel bir durum. Modern ekran kartları ile eski nesiller aynı derecede kalite ve teknolojiye sahip değiller. Furmark gibi testlerin yükü karşısında güç dağılımında aşırı yüklenmeden sebep kendine zarar veren kartlar daha önce görüldü. Yeterli soğutma yapıldıktan sonra 24 saat de test edebilirsin fakat herkesin oda sıcaklığı, kasa, kart soğutması bir değil.
Sadece haklılığını kanıtlamaya çalıştığın için okumuyorum bile, "yanlış bilgi" olarak etiketlenmen yeterli. Kabullenemiyorsun demekki.

Sadece haklılığını kanıtlamaya çalıştığın için okumuyorum bile, "yanlış bilgi" olarak etiketlenmen yeterli. Kabullenemiyorsun demek ki.

Ben herhangi bir "yanlış bilgi" etiketi göremedim o mesajda. Okuma alışkanlığı edinmeye buradan başlayabilirsin.

Son düzenleme:
Ben herhangi bir "yanlış bilgi" etiketi göremedim o mesajda. Okuma alışkanlığı edinmeye buradan başlayabilirsin.

Hadi hadi, sildirmişsin bir şekilde. 1 saat uyarı aldım sonra sildirdim demiyon da. Fazla dil dökmedin umarım modlara, sıkıntı olmasın senin için, gurur falan. Bu arada aynen bir tek sen biliyorsun, en azından mesajındaki üstü çizik yazılar var. Fazla böbürlenmeye gerek yok, kabullenmelisin. :)

Bir de yöneticisi olmadığın bir sitenin kurallarını atıp durma bana, senden daha çok okurum ve uyarım merak etme. Modlar gerekenleri söylüyor ve uyarıyorlar. Senden ders alacak değilim.

Şunu da şöyle bırakayım da, "yanlış bilgi" etiketini sildirdiğin gibi gidip mesajı düzenleme sonra.
Adsız.png

Son düzenleme:
@Elio yalnızca senin kaynaksız raporuna karşı kaynak ile yanıt verdim hızlıca düzeltildi. Üzerinin çizilmesini ben talep ettim sebebi de koşulların herkes için aynı olmayacağı için. Aramızdaki fark sen standart bir üye gibi düz bir bakış açısı ile durumu ele alıyorsun, ben tüm olasılıkları değerlendiriyorum. O mesajı da mevzuyu temelden anlaman için yazdım.

Ben senin göz ardını kaldırayım çünkü bu tutumun sonunu biliyorum. Başına beklemediğin bir durum gelir o zaman kulaktan dolma bilgilerin işe yaramayacağını anlarsın ben de o konuyu kaçırmamış olurum. Sana iyi forumlar.

Geri
Yukarı