RX 6600 vs RX 6650 XT

Blue Lord

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartımı yükseltmeyi planlıyorum. Şu anda 6650XT 1000 TL daha pahalı. Aradaki farka değer derseniz i3 10100F ekran kartı ile darboğaz çok fazla olur mu? İnternetten izlediğim videolarda az olduğunu gördüm fakat forumda bayağı fazla olacağını söylemişler. Hhatta drop girer diyen bile gördüm eğer drop olabilirse hiç bulaşmamak gerekir 6650XT'ye. Asıl sorum RX 6600 de darboğaz daha az olacağı için 6600 almak daha mı mantıklı yoksa darboğaz da olsa 6650XT performansından dolayı tercih edilmeli mi?
Rica ediyorum işlemci yükselt demeyin çünkü anakart da işin içine giriyor ve şu an o kadar bütçem yok.
Sistemim:
1650 Super.
i3 10100F.
H410M-H

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi daha sonra 10400F'e yükseltirim veya soket yükseltirim dersen RX6650XT daha iyi olur. Aradaki fiyat farkına değer. Ama her 2 kartta 10100F ile darboğaz yapar. Rx6600 ucu ucuna kurtarıyor.

İşlemciyi daha sonra 10400F'e yükseltirim veya soket yükseltirim dersen RX6650XT daha iyi olur. Aradaki fiyat farkına değer. Ama her 2 kartta 10100F ile darboğaz yapar. Rx6600 ucu ucuna kurtarıyor.
Hocam soket yükseltirsem bütçemi baya aşar bir de 10400F de bile darboğaz olur diyorlar boşa harcamış olurum gibi sanki.
Evet 2 kartta da darboğaz olacağını biliyorum fakat daha çok sormak istediğim 6650 de olacak darboğaz performansından dolayı 6600 e tercih edilmeli mi?

Arkadaşlar konu hala çözülmedi yardımcı olabilir misiniz?

RX 6650XT alabiliyorsan al, işlemciyi ilerde bir şekilde halledersin yada köklersin grafikleri.

Olmaz.
İşlemciyi hemen alamam ancak mevcut kartı satınca darboğaz yaşatmaz derseniz 10400F alırım belki. O süreç içerisinde darboğazdan kaynaklı drop yaşar mıyım? Drop olmazsa zaten çok güçlü kart olduğundan dolayı darboğaz olsa da FPS'in çok düşeceğini zannetmiyorum.

İşlemciyi hemen alamam ancak mevcut kartı satınca darboğaz yaşatmaz derseniz 10400F alırım belki. O süreç içerisinde darboğazdan kaynaklı drop yaşar mıyım? Drop olmazsa zaten çok güçlü kart olduğundan dolayı darboğaz olsa da FPS'in çok düşeceğini zannetmiyorum.
Drop olmaz, işlemci dandik diye daha güçsüz ekran kartı almak saçmalık RX 6650XT al keyfine bak.

Drop olmaz, işlemci dandik diye daha güçsüz ekran kartı almak saçmalık RX 6650XT al keyfine bak.
Eyvallah hocam sağ olun. Doğru diyorsunuz aklıma takılan sadece darboğazın çok bir FPS düşüşü yaşatır mı korkusuydu sizde sanırsam darboğaz olsa da güçlü ekran kartı olduğundan FPS hala yüksek kalır diyorsunuz.

Eyvallah hocam sağ olun. Doğru diyorsunuz aklıma takılan sadece darboğazın çok bir FPS düşüşü yaşatır mı korkusuydu sizde sanırsam darboğaz olsa da güçlü ekran kartı olduğundan FPS hala yüksek kalır diyorsunuz.
Oyundan oyuna darboğaz değişiklik gösterecektir.
Bazı oyunlarda 100 FPS yerine 75-80 alırsın, bazılarında 95. Darboğazı çok takma kafaya.

Yeni konular

Geri
Yukarı