Çözüldü RX 6600 WattMan hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

meldray33

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Ekran kartım ASUS RX 6600 bilgisayarı açtığımda WattMan hatası bildirimi aldım ama oyunlarda herhangi bir problem yaşamadım. Neden böyle bir bildirim gelmiştir?

Çözüm
Teşekkür ederim hocam. Bir an endişelendim bilgisayarı açtığımda böyle bildirim görünce. 😊

Wattman bildiriminin gelmesine sebep olan milyon tane ihtimal var, ben de 10 aydır sorunsuz 6600 XT kullanıyorum haftalık alırım bu bildirimi.

Ciddiye almaya gerek yok sen oyunları sorunsuz oynuyorsan ortada bir problem yoktur.
Peki hocam bende yüksek ve ortalama grafikli oyunlarda yapıyor PSU sorunlu olabilir arıza tespit yaptırdım ama çıkmadı bir şey anlatayım 5 dakika sonra oyun aniden donuyor özellikle aniden harita açarsam oyunda ani bir şey yaparsam. PC'yi reset tuşu ile kapaltmam gerekiyor PC'yi tekrar açmak istediğim de bu sefer klavye mouse ışığı yanmıyor monitöre görüntü gelmiyor sadece kasa çalışıyor sonra biraz beklettikden sonra açılıyor WattMan bildirimi geliyor sizce nedeni ne olabilir? Bunun konusunu defalarca açtım forumda ki ayarları da denedim güncellemeler vb olmadı

Senin yaşadığın hata ekran kartının ötesinde duruyor. Anakarta ve RAM'lere baktırdın mı? En azından Memtest86 ile bir RAM'lerin sağlığını test et.

Sendeki Wattman hatası sistem doğru kapanmadığından alınıyor (ekran kartı tamamen sağlam olsa da bu uyarı anormal bir durumda çıkar) buna tam ne sebep olabilir bilmiyorum fakat PC yeniden başlarken de sıkıntı yaşıyorsa ben RAM ve anakartı bir test ettirirdim.

Peki hocam bende yüksek ve ortalama grafikli oyunlarda yapıyor PSU sorunlu olabilir arıza tespit yaptırdım ama çıkmadı bir şey anlatayım 5 dakika sonra oyun aniden donuyor özellikle aniden harita açarsam oyunda ani bir şey yaparsam. PC'yi reset tuşu ile kapaltmam gerekiyor PC'yi tekrar açmak istediğim de bu sefer klavye mouse ışığı yanmıyor monitöre görüntü gelmiyor sadece kasa çalışıyor sonra biraz beklettikden sonra açılıyor WattMan bildirimi geliyor sizce nedeni ne olabilir? Bunun konusunu defalarca açtım forumda ki ayarları da denedim güncellemeler vb olmadı.

Hocam senin sorunun anakart gibi duruyor.

Senin yaşadığın hata ekran kartının ötesinde duruyor. Anakarta ve RAM'lere baktırdın mı? En azından Memtest86 ile bir RAM'lerin sağlığını test et.

Sendeki Wattman hatası sistem doğru kapanmadığından alınıyor (ekran kartı tamamen sağlam olsa da bu uyarı anormal bir durumda çıkar) buna tam ne sebep olabilir bilmiyorum fakat PC yeniden başlarken de sıkıntı yaşıyorsa ben RAM ve anakartı bir test ettirirdim.
Evet arıza tespiti yaptırdım bilgisayarcıya güvenilir birisi sorun yok dedi yani önceden saatlerce God of War oynuyordum sıkıntı yoktu hatta bundan 1 ay önce saatlerce witcher 3 oynadım gene sorun yoktu yeni güncelleme gelene kadar eski sürüme geçtim gene aynı yani 4 yıldır aynı sistem ile kullandığım kart rx 570 e 3 aydır bir haller oldu. Benim bence büyük ihtimal RAM arızalı çünkü ben hızı düşürdüm MHz yi mavi ekran hataları azaldı.

Hocam senin sorunun anakart gibi duruyor.
Olabilir anakartım 5 ay önce tamir gördü iyi yapılmamış olabilir

Ulan ya RX 6600 almaya karar verdim fiyatlarda ne güzel iniyor şimdi gördüğüm konuya ve altında atılan yorumlara bak. Şekeri elinden alınan çocuğa döndüm. Hevesim boğazımda kaldı.
hocam aldınız herhalde nasıl performansı sorun oldumu

Teşekkür ederim hocam. Bir an endişelendim bilgisayarı açtığımda böyle bildirim görünce. 😊

Bir sorun var mı halen bende almayı düşünüyorum

Geri
Yukarı