Çözüldü RX 6600 XT 109 FPS verip kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ALIENIGHT

Hectopat
Selam arkadaşlar.
  • Ekran kartım: XFX RX 6600 XT Speedster SWFT 210.
  • İşlemci: Intel i310100F.
  • RAM bellek: Patriot 2x8 3000 MHz.
  • Anakart: MSI Z490 Gaming Plus.
  • PSU: Aerocool 500W (12A/456w)
Oyun içinde görüntüde bir hantallık hissediyorum. Ufak ufak kasıyor.
Değerleri resim olarak ekledim. FPS ve kasmadaki sorun nedir acaba?

apex.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PSU'yu iptal ettim bütçeyi soğutucuya kaydıracağım.
11600K ve https://www.amazon.com.tr/dp/B08Q7L...e=380333&creativeASIN=B08Q7L3N4W&linkCode=asn çok iyi olur ama soğutucunun beyaz olması o kasada biraz kötü gözükebilir.
11600k ile 10600k arasında ahım şahım fark var mı?
Hayır yok ama aradaki fiyat farkı fazla değil almışken yenisini alın, gerekirse daha dandik bir soğutucu alın ama 11600K alın yine bence.
Adamın elinde anakart varken neden ekstra masraf yapacağını bilerek 5600X'e yöneliyorsun ki? Hazır elinde mis gibi Z seri anakart varken i5-10600K gibi bir işlemci bakabilirsin, darboğaz yaşadığın her işlemci odaklı oyunda cayır cayır besler.

Besler beslemesine ama arkadaş Ryzen geçmeyi düşünüyorum demiş.
O yüzden 5600X mantıklı.
Ayrıca elindeki parçalar patlayacak değil satılır bir eksisi olmaz yani.

Elinde anakart varken neden ekstra masraf yapacağını bilerek 5600X'e yöneliyorsun ki? Hazır elinde mis gibi Z seri anakart varken i5-10600K gibi bir işlemci bakabilirsin, darboğaz yaşadığın her işlemci odaklı oyunda cayır cayır besler.

Ben OC işlerinden pek anlamıyorum zamanında ucuzdu bu kart diğerlerinede yakın fiyattı bende almışken iyi olsun diye aldım.

Ben OC işlerinden pek anlamıyorum zamanında ucuzdu bu kart diğerlerinede yakın fiyattı bende almışken iyi olsun diye aldım.
Aldıysan yapacak bir şey yok, siparişi iptal de edebilirsin istersen dediğim gibi 10600K/KF yeter de artar ama yine son karar senin tabii 👍🏻

Yeni konular

Geri
Yukarı