RX 6600 XT düşük GPU kullanımı

• Konuyu başlatan SqueS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 936

SqueS

Kilopat
Herkese iyi sosyaller. Ekran kartı değiştirdim eski ekran kartım RX 5500 XT onda böyle bir sıkıntım yoktu 6600 XT ile değiştirdim GPU kullanımı düştü. FurMark vs gibi testlerde 99 kullanıyor ama oyunlar da değişiyor RDR2 oynarken bazen 80 75 90 civarına düşüyor.

İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: RX 6600 XT.
Anakart: A320M.
RAM: 2x16.
PSU: 750W.

Hocam bakıyorum işlemci kullanımı RDR2 de 45 50 civarı Rust'a giriyorum orada 55 civarı ama GPU kullanımı sürekli oynuyor.

İşlemci kullanımı düşük olması darboğaz yapmadığı anlamına gelmez. Mesela ben i5 9400F ve 1660 Ti ikilisini kullanıyorum, i5 9400F BF5'te %100 kullanımda iken 1660 Ti %99 ve hiçbir takılma kasma sorunu yaşamıyorum, GPU kullanımı asıl önemli olan.

Orta ayarlarda oynarsan düşer yoksa imkanı yok. Aynı kartı senin işlemcinin 4 çekirdekli haliyle kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci kullanımı düşük olması darboğaz yapmadığı anlamına gelmez. Mesela ben i5 9400F ve 1660 Ti ikilisini kullanıyorum, i5 9400F BF5'te %100 kullanımda iken 1660 Ti %99 ve hiçbir takılma kasma sorunu yaşamıyorum, GPU kullanımı asıl önemli olan.

Anladım hocam az önce The Forest girip bakayım dedim 65 civarı kullanıyor ekran kartını ama 150 160 FPS alıyorum çözemedim.

Anladım hocam az önce The Forest girip bakayım dedim 65 civarı kullanıyor ekran kartını ama 150 160 FPS alıyorum çözemedim.
GPU kullanımının düşük olması daima sistem kaynaklı olmuyor bazen, sürücüler veya oyun kaynaklı da olabiliyor. Oynadığınız çözünürlük, oyundaki grafik ayarları hepsi etkiliyor bunları.

Orta ayarlarda oynarsan düşer yoksa imkanı yok. Aynı kartı senin işlemcinin 4 çekirdekli haliyle kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet Ultra ayarlara almıyorum orta yüksek karışık ayarlarda oynuyorum.

Evet Ultra ayarlara almıyorum orta yüksek karışık ayarlarda oynuyorum.
Mesela videoda gösterildiği gibi Ultra'da darboğaz yaşamazsınız. Orta ayarlarda falan darboğazsız bir deneyim için biraz daha iyi bir işlemci almanız gerekir ama iyi FPS'ler alıyorsanız zaten kafaya takmanıza gerek yok, darboğaz sistemi bozmaz sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı