Ryzen 3600X, RX 5700 XT sistem düşük GPU kullanımı

Vio+

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ryzen 5 3600X ve RX 5700 XT ekran kartı sahibiyim. Bilgisayarı yeni topladığımdan tek bir oyunu deneme şansı buldum.
Sorun şöyle ki sistemim ekran kartının %50-&65'i arasında kullanıyor. Bu da düşük FPS sorunu yaratıyor. Arada bir %75'lere çıkıyor ancak geri iniyor. 120-140FPS alacağım oyunda 50-80FPS arası oldukça değişken değerlerde FPS alıyorum. Sıkıntının ne olduğunu çözemedim. Donanımdan anlarım ancak yazılımdan hiç anlamıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Ryzen 5 3600X ve RX 5700 XT ekran kartı sahibiyim. Bilgisayarı yeni topladığımdan tek bir oyunu deneme şansı buldum.
Sorun şöyle ki sistemim ekran kartının %50-&65'i arasında kullanıyor. Bu da düşük FPS sorunu yaratıyor. Arada bir %75'lere çıkıyor ancak geri iniyor. 120-140FPS alacağım oyunda 50-80FPS arası oldukça değişken değerlerde FPS alıyorum. Sıkıntının ne olduğunu çözemedim. Donanımdan anlarım ancak yazılımdan hiç anlamıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?
Driver sürümünüz nedir?

20.5.1 sürümü şu an en güncel olanı. Güncellerseniz düzelebilir.
güncelledim ve değişiklik olmadı ancak msaayı en yüksekte açınca %90-97 civarını görebildim. Zannediyorum ki kart tamamını kullanmayı gerek görmüyor :) hala bir çözüm bulamadım açıkçası.

Güncelledim ve değişiklik olmadı ancak MSAA'yı en yüksekte açınca %90-97 civarını görebildim. Zannediyorum ki kart tamamını kullanmayı gerek görmüyor :) hala bir çözüm bulamadım açıkçası.

Radeon kontrol merkezinden oynadığınız oyun için Radeon chill teknolojisini açın ve ardından 2 bar oluşucak biri Min FPS diğeri ise Max FPS'min FPS olan kısmı en sona alın Max olan kısmıda alabilirsin bir de öyle dene bu sayede ekran kartı 300FPS vermesi gerektiğini düşünücektir.

Geri
Yukarı