RX 6600 XT düşük watt harcıyor

Anakartla watt sorununun tam olarak ne bağlantısı olabilir peki söyler misin? Çünkü arkadaşimda da aynı sistem var ama onda hiçbir sorun yok.
Aynı tarz sorunlar yaşıyordum konu geçmişlerimde görebilirsin watt değeri düşüp düşüp kasıyordu, anakart değiştirdiğimden beri bir tık daha iyi. Çünkü işlemcin ve ekran kartın pcle 4.0 çalışıyor senin anakart ise 3.0 direkt olarak watt sorununa sebep diyemem ancak psu değiştirdikten sonra çözemezsen bir şeyler denemen gerek.

Aynı tarz sorunlar yaşıyordum konu geçmişlerimde görebilirsin watt değeri düşüp düşüp kasıyordu, anakart değiştirdiğimden beri bir tık daha iyi. Çünkü işlemcin ve ekran kartın PCI-e 4.0 çalışıyor senin anakart ise 3.0 direkt olarak watt sorununa sebep diyemem ancak PSU değiştirdikten sonra çözemezsen bir şeyler denemen gerek.

Deneyebilirim fakat direkt olarak watt sorununu çözeceğini düşünmüyorum çok saçma bir sebep çıkacak gibi hissediyorum ama hayırlısı artık. Ek olarak birkaç fotoğraf atıyorum daha iyi anlaşılır. Sizce böyle olması normal mi? Sırf GTA diye düşünme RDR 2 Cyberpunk CoD dahil LoL ve Valorant bile böyle oluyor stabilize yok resmen.
IMG_20240321_002015_089.jpg
IMG_20240321_002024_354.jpg

Deneyebilirim fakat direkt olarak watt sorununu çözeceğini düşünmüyorum çok saçma bir sebep çıkacak gibi hissediyorum ama hayırlısı artık. Ek olarak birkaç fotoğraf atıyorum daha iyi anlaşılır. Sizce böyle olması normal mi? Sırf GTA diye düşünme RDR 2 Cyberpunk CoD dahil LoL ve Valorant bile böyle oluyor stabilize yok resmen.Eki Görüntüle 2147136Eki Görüntüle 2147137
Afterburnerde power limit kaçta duruyor ?

Arkadaşlar, RX 6600 XT ekran kartını kullanıyorum. Oyun sırasında 140 watt alırken anlık olarak 70 Watt'a düşüyor ve FPS'ler düşüyor, delirmek üzereyim. Rica ediyorum, yardım edin.

Sistemim şu şekilde:

• RX 6600 XT 8 GB.
  • Ryzen 5 5600.
  • 2x8 GB 3000 MHz RAM.
  • 1 TB HDD.
  • 500 GB M.2 SSD (4000-3500)RDR 2'de ekran kartı sıcaklığı maksimum 60-65 derece, işlemci sıcaklığı ise 45-55 derece arasında değişiyor. FPS değerleri 100-140 arası gidip gelirken, watt düşüşü yaşandığında 50'ye kadar düşüyor.
Ekran kartı gerektiren oyunlarda bu sorunu yaşıyorum ve saçma bir şekilde League of Legends ve Valorant gibi daha hafif oyunlarda da aynı sorunu yaşıyorum.

Eğer isterseniz, fotoğrafı da atabilirim.

Kartı 2. El mi aldınız?
AMD Geliştirilmiş Senkronizasyon açık mı?
FreeSync açık mı?
BIOS güncel mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı