RX 6600 XT ekran kartı ile render yapılır mı?

Jaewyn

Hectopat
Daha fazla  
RX 6600 XT ile Premiere Pro'da render yapılır mı? NVIDIA kartlar ile arasında herhangi bir performans farkı olur mu?

NVIDIA rakipleriyle elbette fark olacaktır ama yine de render yapılabilir kötü kart değil.

Hocam şu sebepten soruyorum. Biliyorsunuz AMD ekran kartlarının yayın performansı NVIDIA'ya göre kötü. Aynı durum render olarak da var mı? Bunu öğrensem yeter, yazın F/P sistem toplayacağım. Sistemde AMD ekran kartı olacak. Genellikle render ve oyun amaçlı kullanılacak. Kartın oyun performansı çok iyi ama render kısmını bilmiyorum. Bu önemli benim için.

Ben 6600'de blender sketchup kullanıyorum kasma falan yok rahat. Oyunda video çekerken de fazla kasma yok. UE5 bile kullanabiliyorum.

Hocam şu sebepten soruyorum. Biliyorsunuz AMD ekran kartlarının yayın performansı NVIDIA'ya göre kötü. Aynı durum render olarak da var mı? Bunu öğrensem yeter, yazın F/P sistem toplayacağım. Sistemde AMD ekran kartı olacak. Genellikle render ve oyun amaçlı kullanılacak. Kartın oyun performansı çok iyi ama render kısmını bilmiyorum. Bu önemli benim için.
Valla ben AMD ekran kartları hakkında cahilim. Stream Proccesor'lerin performansı hakkında pek bir bilgim yok, eğer render ilk amacınız ise Nvidia alın derim.

NVIDIA'nın cuda çekirdeklerinden dolayı render performansı çok daha iyi. 6600 XT yerine 3060 tercih edilebilir.

NVIDIA'nın CUDA çekirdeklerinden dolayı render performansı çok daha iyi. 6600 XT yerine 3060 tercih edilebilir.

Fiyatlardan dolayı RX 6600 XT almayı planlıyorum. Veya ikinci el 1080 Ti alma planım da var. Sizce hangisi mantıklı olur? 1080 Ti ile başabaş gidiyorlar neredeyse.

Ben 6600'de Blender SketchUp kullanıyorum kasma falan yok rahat. Oyunda video çekerken de fazla kasma yok. UE5 bile kullanabiliyorum.

Genellikle Premiere Pro da kullanacağım hocam hiç kullandınız mı?

Fiyatlardan dolayı RX 6600 XT almayı planlıyorum. Veya ikinci el 1080 Ti alma planım da var. Sizce hangisi mantıklı olur? 1080 Ti ile başabaş gidiyorlar neredeyse.

Genellikle Premiere Pro da kullanacağım hocam hiç kullandınız mı?
Premiere kullanmadım. Ama Unreal'de ve Sketchup'da rahat render veren kart Premiere'de sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı