Çözüldü RX 6600 XT için 550W Yeter mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

beren93

Hectopat
PSU yeterli olur mu dediğim ekran kartı için ya da 3060 için RTX MSI Gaming X kart gibi.

Şu anda kullandığım sistemde ekran kartı MSI GTX 1650 4 GB var işlemcimden sonra onu da arttırmayı düşünüyorum.

RX 6600 XT AMD gibi. Ya da 3060 RTX MSI Gaming X

Power suply 550 + 80 wat Gold sharkon yeterli olur mu bu sisteme? 16 GB Corsair RAM mevcut 512 M.2 SSD kixton.

Çözüm
PSU yeterli olur mu dediğim ekran kartı için ya da 3060 için RTX MSI Gaming X kart gibi.

Şu anda kullandığım sistemde ekran kartı MSI GTX 1650 4 GB var işlemcimden sonra onu da arttırmayı düşünüyorum.

Power suply 550 + 80 wat Gold sharkon yeterli olur mu bu sisteme? 16 GB Corsair RAM mevcut 512 M.2 SSD kixton.
3060, 6600 XT gibi kartlar için sıkıntı çıkarmaz o PSU.

3060, 6600 XT gibi kartlar için sıkıntı çıkarmaz o PSU.

Çözüm
Şundan bahsediyorsan:

Olur, sistemi çalıştırırsın. Ama daha almadıysan sana bunu tavsiye etmem, korumaları eksik. Bu fiyata rağmen alma, daha iyileri var.
Ne gibi korulamarı ben bunu 5 6 ay önce aldım sorun yaratacak bir durumdaysa tafsiye verebilir misiniz?

@beren93

Güç kaynaklarında çeşitli güvenlik korumaları var, Gold Zero'da da bu korumalardan yalnızca üç tane olduğunu düşünürsek yakın fiyattaki güç kaynaklarına göre kötü.

Elde varsa sorun yok, bütçen oluşunca daha iyisine geçersin. Sadece sıfır alışverişte tercih edilmeyecek güç kaynağı.

@beren93

Güç kaynaklarında çeşitli güvenlik korumaları var, Gold Zero'da da bu korumalardan yalnızca üç tane olduğunu düşünürsek yakın fiyattaki güç kaynaklarına göre kötü.

Elde varsa sorun yok, bütçen oluşunca daha iyisine geçersin. Sadece sıfır alışverişte tercih edilmeyecek güç kaynağı.
Ben o dönem 500 550 TL gibi almıstım daha iyileri arasında 400 500 TL oynuyordu durumum yoktu. problem yaratırsa başka ürün tafsiyenizi beklerim sistem cöp etmesin :D

Kısa sürede problem yaratabilecek bir güç kaynağı değil. Ama yine de önlem almak daha sağlıklı olur. Bütçe nedir?
Yani çok önemli değilse durması benim için daha iyi açıkçası gözümü korkuttuğunuz için düşüncesine girdim 1000 1500 arası olabilir ama arada nasıl bir fark olacak? Mesela örnek verebilir misiniz?

Geri
Yukarı