RX 6600 XT OC kartı hangi işlemciler besler?

Myhtles

Decapat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Konu basligindan da anlaşılacağı üzere bende RX6600 XT OC GPU var, ne yaptiysam isin icinden cikamadim. Bu ekran kartini Ryzen 5 3600, 3600X besler mi yoksa 5600X daha mı mantikli olur?

Hepsi besler hocam sıkıntı olmaz ama alabiliyorsanız 5600X alın kesinlikle çok iyi bir işlemci.

Herkese selamlar. Konu basligindan da anlaşılacağı üzere bende RX6600 XT OC GPU var, ne yaptiysam isin icinden cikamadim. Bu ekran kartini Ryzen 5 3600, 3600X besler mi yoksa 5600X daha mı mantikli olur?

Bütçeniz varsa kesinlikle bu ekran kartınını güçlü bir şekilde kullanmak için 5600X almanızı öneririm.

5600X performans olarak katlıyor ve aralarında çok az fiyat farkı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızı sormamın sebebi PCI-e 4.0 slotu olunca ekran kartından aldığınız verim artıyor, @kino hocam bu konuda daha bilgilidir.

5600X daha iyi tercihtir ama 3600 de kolay kolay üzmez. Ben 3300X ile rahat kullanıyorum. Anakart dandik bir B450 ise 5600X için acele etmeye gerek yok. Hem kartın hem de işlemcinin tam performans çalışması için B550 yükseltmesi iyi olacaktır.
Anakart olarak asus tuf b550m plus dusunuyorum is sebeiyle sehir disindayim gidene kadar bilgi birimi yapip bir an once sistemi toplamak istiyorum
Son olarakta konunun disinda olucak dilerseniz baska baslik altindada acabilirim sessiz ve sogutmasi iyi sivi yada hava fark etmeksizin onerebilceginiz sogutucu varmidir butce 2k

Yeni konular

Geri
Yukarı