RX 6600 XT ve i3 10100F performans düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10
Virüs taraması sonrasında bir sonuç çıkmasa dahi o sisteme temiz bir format atmanı tavsiye ederim. Uzun süredir format atılmadıysa şişmiştir yüksek ihtimalle. Temiz kurulum ile çözülüyor bu sorunlar.
Bilgisayarı alalı 15 ay oldu o vakitten beri format atmadım, dediğiniz gibi format atıp çözmeyi deneyeceğim gibi gözüküyor.

Bir saçmalık var ama inatla darboğaz diye belirtiyor arkadaş. Eninde sonunda tek çare format diyip onu deneyeceğim gibi gözüküyor.

Farklı oyunlarda da ekstrem bir yük hissediyor musun? Atıyorum "RDR2 ile benim sistem videolarda ultra ayarlarda %60 işlemciye %99 ekran kartı ortalamasında gidiyor ama bende %95 işlemciye %90 ekran kartı" gibi.

Çünkü yük komple sistemin kendisine biniyor gibi. İlk görselde %94 GPU kullanımına 77 FPS gibi komik bir görüntü var bu 8K çözünürlükte ancak olur sanırım. Keza işlemci yüzdesi aşırı yüksek 4/8 yapı için. Bu sürücü ya da donanım sıkıntısı değil. Ya oyun kafayı kırdı, ya virüs var ya da işletim sistemi kendisini dağıttı.

Farklı oyunlarda da ekstrem bir yük hissediyor musun? Atıyorum "RDR2 ile benim sistem videolarda ultra ayarlarda %60 işlemciye %99 ekran kartı ortalamasında gidiyor ama bende %95 işlemciye %90 ekran kartı" gibi.

Çünkü yük komple sistemin kendisine biniyor gibi. İlk görselde %94 GPU kullanımına 77 FPS gibi komik bir görüntü var bu 8K çözünürlükte ancak olur sanırım. Keza işlemci yüzdesi aşırı yüksek 4/8 yapı için. Bu sürücü ya da donanım sıkıntısı değil. Ya oyun kafayı kırdı, ya virüs var ya da işletim sistemi kendisini dağıttı.
Rocket League'de de CPU kullanımı çok yüksek seviyelere geliyor bazen %99 görüyor, bu sebepten 144'e sabitledim ama sanırım olması gerekenden çok daha düşük bir FPS. Dying Light oynarken donma sorunu yaşadığımı hatırlamıyorum, FPS de düzgündü. Tarama bittiğinde tekrar test yapıp döneceğim.

AAA bir oyun aç değerleri at buraya.
Ondan sonra anlarız performans sorunu varmı yokmu.
Dostum sorunum AAA oyun veya başka oyun değil, aynı sistemi kullanan biri neden 2 katım FPS alıyor ve neden benle aynı yükü kullanmıyor onu soruyorum. Lütfen yazmadan önce geçmiş mesajları oku.

@dreambullet Ekran kartı ve BIOS pilini çıkarıp taktım ve sorun düzelmedi. Eski kart elimde olmadığı için deneyemiyorum. Şu anki ekran kartım eski kasasında hiçbir soruna yol açmamıştı, o nedenle arızalı olduğunu düşünmüyorum. Sorun halen devam ediyor.

@kino Bilgisayara format attım ve halen sorunlar aynı. Son olarak BIOS güncellemesi yapabilirim ama yapmalı mıyım bilmiyorum. Anakartım H410M-S2H, bendeki BIOS versiyonu F1 ve güncel olan versiyon F7b olarak gözüküyor.

Başka fikri olan var mı?

Son düzenleme:
@kino Bilgisayara format attım ve halen sorunlar aynı. Son olarak BIOS güncellemesi yapabilirim ama yapmalı mıyım bilmiyorum. Anakartım H410M-S2H, bendeki BIOS versiyonu F1 ve güncel olan versiyon F7b olarak gözüküyor.

BIOS güncellemesi de yap eksik kalmasın. RAM'ler 2x8 GB şeklinde çalışıyor eminsin hani bir ihtimal tek RAM kafayı kırmıştır ve 1x8 GB çalışıyordur yaşanmamış şey değil.

BIOS güncellemesi de yap eksik kalmasın. RAM'ler 2x8 GB şeklinde çalışıyor eminsin hani bir ihtimal tek RAM kafayı kırmıştır ve 1x8 GB çalışıyordur yaşanmamış şey değil.
BIOS güncellemesini de yaptım RAM'leri de yeniden kontrol ettim ve 2x8 çalışıyor. Yapacak başka bir şey kalmadı sanırım herhalde düzelmeyecek.

BIOS güncellemesini de yaptım RAM'leri de yeniden kontrol ettim ve 2x8 çalışıyor. Yapacak başka bir şey kalmadı sanırım herhalde düzelmeyecek.

Hiç bilmiyorum vallahi. Bir de şu konuya bakıyordum onda da %99 anakart arızası var kuzey köprüsü alev atıyor. Intel tabanlı sistemlerin nereden kafayı kırdığını bulmak zülum gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı