RX 6600 XT vs RTX 3050

Bütçe
7000
Ayni konulari bu konuda tartismistik yazik edersiniz 3050 secerseniz RX6000 serisinde kronik bir sorun yok.

Hepsiburada üzerinden ve PC Hocası Facebook grubu üzerinde 6600 XT satın alıp kullanan kişilerin yorumlarını okudum ve kurulumda oluşan sorunlar; wattman, siyah ekran, pc kapanması, sürücü hataları gibi başlıca sorunları yaşayanların sayısı az değil. Evet, 5500 serisinin sorunları her ne kadar 6000 serisinde bitmiş olsa bile AMD sürücü güncellemesi yayınlayınca kararsız bir güncelleme olunca siyah ekran gibi bir ton sorun yine hortluyor. AMD sürücü güncellemelerinin kötü olmasından kaynaklı 6600 XT'yi geçtim 6600'den bile aşağıda olan RTX 3050'yi almak istiyorum.

Hepsiburada üzerinden ve PC Hocası Facebook grubu üzerinde 6600 XT satın alıp kullanan kişilerin yorumlarını okudum ve kurulumda oluşan sorunlar; wattman, siyah ekran, pc kapanması, sürücü hataları gibi başlıca sorunları yaşayanların sayısı az değil. Evet, 5500 serisinin sorunları her ne kadar 6000 serisinde bitmiş olsa bile AMD sürücü güncellemesi yayınlayınca kararsız bir güncelleme olunca siyah ekran gibi bir ton sorun yine hortluyor. AMD sürücü güncellemelerinin kötü olmasından kaynaklı 6600 XT'yi geçtim 6600'den bile aşağıda olan RTX 3050'yi almak istiyorum.
Alabiliyorsan RTX 3060 al.

Alabiliyorsan RTX 3060 al.

Zotac RTX 3060 Twin Edge OC en düşük 9400 TL oluyor. Bütçemi zorladığı için mecburen 3050 düşünüyorum. Daha yanında monitör de alacağım. Samsung Odyssey G5 32 inç 2K 1 ms 144 Hz Curved. Ekran kartımı da 4000 serisi kartlar çıktığında 3000 serisi bir nebze de olsa ucuzlarsa 3070 ya da 3070 Ti falan alırım diye şimdilik 3050 almayı düşünüyorum.

RX 6600 XT ile RTX 3050 kıyaslamak mı? 😂

Kimsenin 6600 XT ile 3050'yi kıyasladığı yok. Milyon tane test videosunu izledim. Performans farklarının da farkındayım fakat siyah ekran, kapanma, sürücü hataları, WattMan gibi sorunlardan dolayı pek yanaşmak istemiyorum. Ekran kartına tonla para sayıp garantiye gidip gelsin ya da sorunlarıyla uğraşıp stresten kafayı sıyırmak istemiyorum. NVIDIA olsun, kafam rahat olsun istiyorum.

8000tlye bulunuyor RTX 3060. Hatta durumum olsa şuanda PNY RTX 3060 alırdım 7500/7600tl civarında ama OEM şekilde geliyor kendi kutusunda değil.

8000TL'ye bulunuyor RTX 3060. Hatta durumum olsa şu anda PNY RTX 3060 alırdım 7500/7600tl civarında ama OEM şekilde geliyor kendi kutusunda değil.

Kutusuz mu geliyor? Sıcaklık değerleri nasıl? İnceleme videolarını izledim de net değerlere ulaşamadım. Çok videosu da yok. PC Hocası tek videoda tripple şekilde PNY RTX 3060, 3070 ve 3080 incelemiş, o kadarını gördüm. Birkaş alışveriş sitesinde gördüm; 7800, 7600, 8000 civarında fakat markaya güvenemedim.

Kutusuz mu geliyor? Sıcaklık değerleri nasıl? İnceleme videolarını izledim de net değerlere ulaşamadım. Çok videosu da yok. PC Hocası tek videoda tripple şekilde PNY RTX 3060, 3070 ve 3080 incelemiş, o kadarını gördüm. Birkaş alışveriş sitesinde gördüm; 7800, 7600, 8000 civarında fakat markaya güvenemedim.
Bir konu aç sosyalden alanlar vardır.

Hepsiburada üzerinden ve PC Hocası Facebook grubu üzerinde 6600 XT satın alıp kullanan kişilerin yorumlarını okudum ve kurulumda oluşan sorunlar; wattman, siyah ekran, pc kapanması, sürücü hataları gibi başlıca sorunları yaşayanların sayısı az değil.

Technopat'ta bir avuç vardı sorun yaşayan onların da yarısından fazlası ilk çıktığı gün Sapphire ve Asrock gibi markaların Gigabyte markalı anakartlarda yaşadığı uyumsuzluktu, 1-2 hafta sürdü veya kartlar Gigabyte ile değiştirildi.

Kalanlar büyük ihtimalle sıfır bilgisi olan potansiyel Zeiron, İzoly müşterileridir. Sürücüleri Driver Booster ile kuran, Windows bile güncellemeyen tipler eh onlar da kullanmasın bir zahmet Hepsiburada yorumları ve PC Hocası diyorsun oradaki kitle belli. Kart üretim arızalı değilse bir sorun yok, kullanıcı bazı şeyleri yanlış yanlış yapmıyorsa.

Ben 10 aydır kullanıyorum bu kartı az çok ne olduğunu biliyorum, burada hızlıca şikayetleri de çözdük. 100 kişi sorun yaşamadan kullanıyorsa 5 tanesi sorun yaşıyor onun da 2-3 tanesi arızalı kart oluyor bu anlayacağın. Konu açıp kullanıcıların deneyimini sorarsan tecrübelerini anlatırlar bayağı kişi var çünkü forumda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı