RX 6600 vs RTX 2060 vs 3050

Bütçe
6000
Ryzen 5 5600 2x8 3200 MHz RAM 480 GB SanDisk SSD, daha dün WattMan sorunu yaşadım, RX 6600'ü almayı düşünüyorum fiyatı uygun performansı efsane fakat dediğim gibi kararsızım.

Sistemin iyi güçlü karta geçmen yararlı olur. Yine de 6K bütçede RX 6700'e zorlamak veya ikinci el garantili 6600 XT kovalamak daha iyi olur gibi.

Şu anda GTA 5 oynuyorum, WattMan sorunu tekrar gerçekleşeceğini nereden anlıyacağım? GPU 2839 MHz'da çalışıyor, normal mi? Temel frekans 2420 MHz artırılmış (OC) frekans 2825 MHz.

2825Mhz mi? Bu değeri kendin mi verdin çünkü normal değil yani ortalama bir RX 6600 2400-2500Mhz civarında çalışır.

Hayır ben hiçbir türlü kart ile oynamadım, kendi kendine bana bu değeri veriyor.

Ben yanlış okudum yahu senin 6500 XT'ydi doğru onun frekans hızları yüksek kafa RX 6600'e gitti. O zaman bir sıkıntı yok verebilir mesela RX 6600'de frekans hızı daha düşüktür ama kas gücü ciddi anlamda yüksek olduğundan bunun önemi yoktur.

Ben yanlış okudum yahu senin 6500 XT'ydi doğru onun frekans hızları yüksek kafa RX 6600'e gitti.

herhangi bir platform kullanıyor musun? Yayın açıp göstermek istiyorum, benim MHz değerlerim 4 ay öncesindeyde böyleymiş, arkadaşımda RX 6400 XT var fakat onun kartı 500MHz'lerde çalışıyor, benimki gibi değil.

Ben yanlış okudum yahu senin 6500 XT'ydi doğru onun frekans hızları yüksek kafa RX 6600'e gitti. O zaman bir sıkıntı yok verebilir mesela RX 6600'de frekans hızı daha düşüktür ama kas gücü ciddi anlamda yüksek olduğundan bunun önemi yoktur.

WattMan ne içiyorum yiyorum ben o zaman onu anlamadım, bütün parçaları sıfır aldım ekran kartından daha sonradan işlemci ve anakart değiştirdim PCI-e 4.0 yapmak için, 3.0'da çok drop yiyordum tam sorunlar çözüldü rahat bir nefes alayım derken şimdi bu sorun var.

Herhangi bir platform kullanıyor musun? Yayın açıp göstermek istiyorum, benim MHz değerlerim 4 ay öncesindeyde böyleymiş, arkadaşımda RX 6400 XT var fakat onun kartı 500MHz'lerde çalışıyor, benimki gibi değil.

Onunki 500Mhz'de çalışıyorsa Radeon Software'a girip minimum frekansı el ile yükseltip bakacak. Her oyunun yükü farklıdır. Sende bir sorun yok oynamana devam et. 6500 XT bu seride en yüksek frekansa çıkabilen kartlardan birisi o yüzden 2800Mhz üzerine çıkması çok normal.

Bu videoda da 6500 XT 2900Mhz'i görebilirken RX 6600 2500-2600 civarı takılıyor. Kartların mimarisi farklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onunki 500MHz'de çalışıyorsa Radeon Software'a girip minimum frekansı el ile yükseltip bakacak. Her oyunun yükü farklıdır. Sende bir sorun yok oynamana devam et. 6500 XT bu seride en yüksek frekansa çıkabilen kartlardan birisi o yüzden 2800MHz üzerine çıkması çok normal.

Bu videoda da 6500 XT 2900MHz'i görebilirken RX 6600 2500-2600 civarı takılıyor. Kartların mimarisi farklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki bir şey soracağım, ben şimdi bu RX 6600'ü alsam, yanında bir 650+80 Plus herhangi bir PSU alsam sorun çözülecek mi? Böyle bir şey yaşamak istemiyorum, ileride bu başımı ağrıtabilir, bu yüzden bir yandanda biraz daha bekliyeyim NVIDIA alayım diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı