RX 6600'de kötü grafik kalitesi

@Gapirkont Intel'in sayfasında güzel bir rehber buldum fakat etki sürüm için vermiş. Yenisinde de aynıları var. Örneğin Anisotropik filtreme yönbağımlı filtreleme oluyor. Bu sekmeden kurcalayıp fark olacak mı bakabilirsin.

Screenshot_6.jpg

Screenshot_7.jpg

@Gapirkont Intel'in sayfasında güzel bir rehber buldum fakat etki sürüm için vermiş. Yenisinde de aynıları var. Örneğin Anisotropik filtreme yönbağımlı filtreleme oluyor. Bu sekmeden kurcalayıp fark olacak mı bakabilirsin.

Eki Görüntüle 1451971
Eki Görüntüle 1451969

Attığınız rehberdeki ayarlara baktım, işe yarayabileceğini düşündüklerimi en yükseğe çektim, FPS düşürüp kaliteyi arttırmasını beklerken ne FPS'i düşürdü ne de kaliteyi arttırdı. Değişen hiçbir şey yok maalesef.

Attığınız rehberdeki ayarlara baktım, işe yarayabileceğini düşündüklerimi en yükseğe çektim, FPS düşürüp kaliteyi arttırmasını beklerken ne FPS'i düşürdü ne de kaliteyi arttırdı. Değişen hiçbir şey yok maalesef.

Maalesef bazı kartlarda bu fabrika çıkış daha iyi bazılarında daha kötü oluyor. Dilersen yaşadığın sorunu detaylarıyla anlatıp bir servisine gönder veya değişim talep et.

Mail attım, dönüş bekliyorum. Umarım değişim yaparlar.

Bende 5500 XT varken bayağı hissediliyordu bazı oyunlar, işte NieR Automata'da karakterin saçları gibi. Yazılımsal ne kadar uğraştıysam düzelmedi. Öyle kullanmaya devam ettim, 6600 XT alınca bayağı bir azaldı bu durum misal.

Benzeri NVIDIA kartlarda da olabiliyor örnek;

Kumar gibi bir olay, bu sebeple değişim yaparlar mı ona teknik servis karar verir.

Bende 5500 XT varken bayağı hissediliyordu bazı oyunlar, işte NieR:Automata™'da karakterin saçları gibi. Yazılımsal ne kadar uğraştıysam düzelmedi. Öyle kullanmaya devam ettim, 6600 XT alınca bayağı bir azaldı bu durum misal.

Benzeri NVIDIA kartlarda da olabiliyor örnek;

Kumar gibi bir olay, bu sebeple değişim yaparlar mı ona teknik servis karar verir.

Garip bir durum gerçekten. Bazı kartlarda oluyor, bazılarında olmuyor. Sebebini merak ettim. Umarım değişim yaparlar. Eğer para iadesi yaparlarsa (hiç düşünmüyorum yapacaklarını) 3060 veya 2.el 1080 Ti gibi bir karta geçerim muhtemelen.

@Emma Stone hocam sizde de buna benzer bir sorun var mı?
Sadece RDR2'de var fakat o genel bir olay zaten. Çoğu kişide var. TAA ayarı High, FXAA On, MSAA Off, Resolution Scale 1250 yapınca oyun netleşiyor, bulanıklık gidiyor. Resolution Scale ayarını 1500 yapmak daha etkili sonuç verir fakat FPS'ler iyice çakılır.

Yine orta-yüksek ayarlarda oyna? Belki gözün düşük kaliteye alıştı ne bileyim. Radeon Software'da oyun sekmesinin altında çeşitli ayarlar da bulunuyor.

Şahsen NVIDIA'dan AMD'ye geçişimde olumsuz anlamda bir grafik değişimi hissetmedim. Eski kart 1050 Ti olunca üzerine neye geçsen güzel görünüyor gerçi.
Konuyla alakalı diye sormak istiyorum. Ben karttan aşırı memnunum, görüntü olarak GTX 970 ile kıyasladığımda hiç fark yok, hatta daha canlı geliyor gözüme. Fakat God of War'da siyah bölgelerde ekranda karıncalanma oluyor. Acaba bu oyunla mı alakalı yoksa kartla mı? Siz de incelemişsiniz ondan soruyorum.

Sadece RDR2'de var fakat o genel bir olay zaten. Çoğu kişide var. TAA ayarı High, FXAA On, MSAA Off, Resolution Scale 1250 yapınca oyun netleşiyor, bulanıklık gidiyor. Resolution Scale ayarını 1500 yapmak daha etkili sonuç verir fakat FPS'ler iyice çakılır.
RDR2 bende de çok vasat görüntüler oluşturuyor. Çünkü scale ayarı default olarak off geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı