RX 6600'den RX 580'e geçiş sonrası oyunlarda FPS düşmeleri ve stutter oluyor

Raheisia

Decapat
Daha fazla  
Bugün yeni aldığım ekran kartımı, RX6600'ü eski olan RX580 ile değiştirdim fakat FPS'im düştü, drop girmeye ve stutter yaşamaya başladım. Ne işlemci ne ekran kartım %100'de çalışmıyor ve ısınmıyor. Nedeni neden kaynaklı olabilir?

İşlemci: Ryzen 5 3600
Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX6600 8 GB
RAM: Corsair Vengeance 2x8GB 3600MHz
SSD: Samsung 970 EVO 500 GB
HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200 RPM
Anakart: ASUS Prime B450M K-II
PSU: Cosair CX Series CX550F 550W 80+ Bronze

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk aldığımda yapmıştım direkt.

AMD Utility ile driverları sildiniz. Peki Supply yetersiz kalabilir mi?

Bugün yeni aldığım ekran kartımı, RX6600'ü eski olan RX580 ile değiştirdim fakat FPS'im düştü, drop girmeye ve stutter yaşamaya başladım. Ne işlemci ne ekran kartım %100'de çalışmıyor ve ısınmıyor. Nedeni neden kaynaklı olabilir?

İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX6600 8 GB.
RAM: Corsair Vengeance 2x8GB 3600MHz.
SSD: Samsung 970 EVO 500 GB.
HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200 RPM.
Anakart: ASUS Prime B450M K-ıı
PSU: Cosair CX series CX550F 550W 80+ Bronze.

Aldığınız ekran kartı ve işlemci PCI-e 4.0 kullanıyor ki sizdeki anakart PCI-e 3.0

Kutusunun arkasında kaç watt gerektiğini gösteriyor.
Minimum 500 watt diyor efendim
AMD Utility ile driverları sildiniz. Peki Supply yetersiz kalabilir mi?

Aldığınız ekran kartı ve işlemci PCI-e 4.0 kullanıyor ki sizdeki anakart PCI-e 3.0
Evet fakat bu sadece küçük bir performans kaybı yaratıyor diye biliyorum, benim yaşadığım problemim bununla alakalı mıdır ki

Minimum 500 watt diyor efendim.

Evet fakat bu sadece küçük bir performans kaybı yaratıyor diye biliyorum, benim yaşadığım problemim bununla alakalı mıdır ki.

Bende de aynı durum vardı anakartın sürümünü yükselttim geçti. Sizde deneyin olmazsa hangi durumlarda olduğunu yazın bakalım.

Bende de aynı durum vardı anakartın sürümünü yükselttim geçti. Sizde deneyin olmazsa hangi durumlarda olduğunu yazın bakalım.
Ya şimdi biraz daha test ettim, metroexodus cyberpunk gibi yüksek gereksinimli oyunlarda ultra grafikte 60 sabit alıyorum fakat cs ve valorantta inanılmaz stutter var. Bir türlü bulamadım sorunu, teşekkürler ama

Geri
Yukarı