RX 6600XT FPS düşmesi

Akurtbas

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi bayramlar. Geçen ay aldığım ancak farklı bir şehirde olduğum için yeni getirtebildiğim ekran kartımı nihayet sistemime takabildim. Ekran kartım Sapphire RX 6600XT Nitro. FPS olarak istediğim FPS'leri alıyorum ancak sürekli rahatsız edici bir şekilde drop yiyor bilgisayar. Örnek verecek olursak Witcher 3 oynuyorum Ultra ayarlarda 120 FPS ortalama veriyor ama minimum 4 FPS gözüküyor. Önceki ekran kartım GTX 750 Ti'dı ve tüm driverlarını sildim sorun geçmeyince format da attım ama değişen bir durum yok. Problem neden kaynaklanıyor olabilir? Ben ekran kartının sıkıntılı olduğunu düşünmeye başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu konudaki son yorumuma bakarsanız belki yardımcı olabilir.

Witcher 3 biraz sakat maalesef, yüksek FPS alınmaya başladığından bu dropları ben de yaşıyorum ki çok fazla kişi yaşıyor. Oyuna has bir durum, diğer oyunlarda drop yaşayacağını zannetmiyorum.

Witcher 3 biraz sakat maalesef, yüksek FPS alınmaya başladığından bu dropları ben de yaşıyorum ki çok fazla kişi yaşıyor. Oyuna has bir durum, diğer oyunlarda drop yaşayacağını zannetmiyorum.

Fps ile alakalı bir problem yok yüksek fps alıyorum sadece drop yiyorum ancak denerim.

Maalesef her oyunda yaşıyorum Valorant, Raft gibi çok zorlamayan oyunlarda bile :(

Sistemin kalanı nedir? GTX 750 ti ile 6600 XT arasında kat kat performans farkı var, kaynak tüketimi doğal olarak artıyor. SSD/HDD, RAM, işlemci bunları da yazarsan iyi olur.

İ5 10400f - Msi b460m pro anakart- 8x2 GB Adata 3000 Mhz Ram- Wd 500 Gb m2. SSD - 240 Gb Adata sata ssd - Xpg Pylon 550w Güç kaynağı
PCI-e 3.0'da 6600 XT tarafında drop olması normal.

Geri
Yukarı