RX 6650 XT AMD 23.3.2 güncellemesinden sonra takılmalar gerçekleşiyor

Kötüleyenler hiç mi sekmez ya? Arkadaşım şöyle böyle öyle. Kendin kullandın mı da yorum yapmaya çalışıyorsun. Evet AMD driver konusunda NVIDIA kadar becerikli değil ancak yuh oha denilecek bir fark yaşamadım ben. Sen 1650 ile can çekiş dostum 6700 kullananlar ultrada keyfine bakarken senin forumlarda "bu oyunu açar mı?" konularını.

Bende ilk güncellememden bir saat sonra Valorant oynarken kısa, küçük takılmalar yaşadım. Ama bir saate geçti yeniden yaşarsam eski sürücüye döneceğim. Bu arada NVIDIA GTX 1660 Ti'dan, AMD RX 6700XT geçmiş biri olarak çağ atladım. 1650 parasına aldım kartı tüm oyunları 2K'da neredeyse Ultra oynamak çok keyifli gerçektende kart 55 60 dereceyi geçmiyor çok performanslı.

At arabasından inip arabaya binmişsin, bu gayet normal. Bir 3070 Ti ile karşılaştır bakalım YouTube'dan ikisinin FPS'leri. Güya 6700XT 3070 Ti'a denkmiş, öyle diyor AMD'ciler.

Ne zaman teknopata girsem bir AMD ekran kartı hata konusu ile karşılaşıyorum. Kalite tesadüf değildir.

At arabasından inip arabaya binmişsin, bu gayet normal. Bir 3070 Ti ile karşılaştır bakalım YouTube'dan ikisinin FPS'leri. Güya 6700XT 3070 Ti'a denkmiş, öyle diyor AMD'ciler.

Ne zaman teknopata girsem bir AMD ekran kartı hata konusu ile karşılaşıyorum. Kalite tesadüf değildir.
Nvidia’da da sürücü sorunu yok değilmiş 😲

Bence AMD Ekran kartları hakkında bu kadar konu açılmasının sebebi muhtemelen AMD kullananlar sorun olduğunda çözmeye çalışıyor, Nvidia kullananlar sorun olduğunda gidip yeni bir Nvidia kart alıyor. 😅

Güzel kardeşim zaten ikisini karşılaştırmadım çağ atladığımı söyledim. Fakat senin anlamadığın husus 1660 Ti parasına aldım ben bu kartı? Sen nerede gördün RTX 3070 Ti kartının sıfırı 6K ya satıldığı? İkinci el RTX 3070 bile şu an 8.5k satılıyorken bu karşılaştırman çok abes olmuş. Şahsen kalite olarak değerlendirdiğimde kesinlikle NVIDIA olduğunu söylerim. AMD hala ışın izleme konusunda yerleri öpüyor. Fakat oyun odaklı f&p bazında düşündüğünde bütçesi dar olupta aklı olanın tercihi AMD olur. Zira sıfır RTX 3070 Ti parasına AMD sistem toplayabilirsin.

Hocam almayın şu AMD kartları be daha tam düzelmedi.

Ne alakası var hocam? 9 Haziran 2020'den beri MSI RX 570 Armor 4G kullanıyorum. Benden kaynaklanan bir problem dışında cayır cayır bir kart. 1060TAN daha güzel olduğunu düşünüyorum. En azından DirectX 12 desteği var. 😆

Hocam almayın şu AMD kartları be daha tam düzelmedi.
AMD gpu kullanıyorum, ahan da açtığım sorun başlıkları profilin altında. Arkadaşı boşa linçlemişsiniz.
AMD driverlerde sorun çıkma olasılığı yüksek.
Diyorum ya daha yeni Chrome dan video izlerken kasma yapıyordu. Kullanmayan bilmez. Kullanıp sorun yaşamayan şanslıdır ne diyeyim

Olay çok basit aslında, belki de buradaki arkadaşların yaşı kadar yıl AMD ekran kartı kullanıyorum, ilk kullanmaya başladığım zamanlar AMD'nin şimdiki NVIDIA gibi Top Tier olduğu yıllardı sonra AMD düşüşe geçti Wattman'lar sürücü stabilitesizliği falan derken NVIDIA başa oturdu.
Uzun lafın kısası hiç birbirimizi üzmeye gerek yok devir NVIDIA devri parası olan adam alır NVIDIA'yı sürücü hatası falan dinlemeden oyununu oynar, parası yetmeyen adam ise muadili olan ya da fiyat mukabilinde ondan daha ucuz olup daha performanslı olan AMD kartını alır belki bir iki sürücü ile uğraşır ama bir süre sonra stabil performanslı bir sürücü bulunca onu kullanmaya devam eder.
Belki de bundan 4-5 yıl sonra AMD yine başa gelir belki de AMD piyasadan ekran kartları ile silinir Intel NVIDIA çekişmesi olur kimse bilemez.

3070 Ti denk olan kart RX 6800, tabii daha düşük güç tüketimi ve iki kat VRAM'i ile.

6700 XT ile ancak 3060 Ti kıyaslanabilir. 3070 Ti fiyat olarak 6800'den bile pahalı alakaları yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3070 Ti denk olan kart RX 6800, tabii daha düşük güç tüketimi ve iki kat VRAM'i ile.

6700 XT ile ancak 3060 Ti kıyaslanabilir. 3070 Ti fiyat olarak 6800'den bile pahalı alakaları yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam boş verin yormayın kendinizi. Ne derseniz diyin Nvidia fanboyluğu yapacaklar. Sonra konu açarlar "Nvidia çok pahalı" diye.

Geri
Yukarı