RX 6650 XT sisteme R5 5600 vs R5 5600X

O kadar verebiliyorsa bir de ortalama kule tipi sogutucu alabilir, R5 5600'e.

Hocam aslında o konuda da sıvı soğutma düşünüyorum hemen olmasa da yakın bir zamanda alacağım onun için de bir konu açmayı düşünüyorum sıvı soğutma öneriniz var mıdır ne almalıyım sizce.

Hocam aslında o konuda da sıvı soğutma düşünüyorum hemen olmasa da yakın bir zamanda alacağım onun için de bir konu açmayı düşünüyorum sıvı soğutma öneriniz var mıdır ne almalıyım sizce.

R5 5600 icin en gereksiz sey sivi sogutma hocam. İlla istiyorsaniz islemciyi alinca konu acabilirsiniz.

10400F'i bırakma sebebin nedir? Yetmiyor mu? İşlemci odaklı Online oyun oynuyorsan belki gecmene değebilir ama onun dışında gerek yok.

Hocam RDR flan gibi üst düzey oyunlarda problem yok ama CS gibi düşük oyunlarda aşırı darboğaz yaşadım ben kartı alalı 1 hafta kadar oluyor çünkü bu beni deli etti bu yüzden değişime gitmek istiyorum.

Hocam RDR flan gibi üst düzey oyunlarda problem yok ama CS gibi düşük oyunlarda aşırı darboğaz yaşadım ben kartı alalı 1 hafta kadar oluyor çünkü bu beni deli etti bu yüzden değişime gitmek istiyorum.
A620 bir anakart alıp 7500F almanızı ısrarla tavsiye ediyorum.

A620 bir anakart alıp 7500F almanızı ısrarla tavsiye ediyorum.

Hocam haklısınız ama iş o taraflara zıplayınca RAM flan da komple değişmek lazım keşke DDR 4 ile devam edip daha sonradan DDR 5 geçme gibi bir imkan olsaydı dediğinizi yapardım ama bu ekonomik şartlarda birden çok aşırı olur bu benim için. Bir asgari ücretten fazlasını vermek istemiyorum bir anda.

Hocam haklısınız ama iş o taraflara zıplayınca RAM flan da komple değişmek lazım keşke DDR 4 ile devam edip daha sonradan DDR 5 geçme gibi bir imkan olsaydı dediğinizi yapardım ama bu ekonomik şartlarda birden çok aşırı olur bu benim için. Bir asgari ücretten fazlasını vermek istemiyorum bir anda.

10400F ile 6650 XT sıkıntı çıkaracak ikili değiller yani git bir bak AM4 soket anakart fiyatlarına çöpten hallice modeller bile 2.5K'dan başlıyor, eh 5600 de öyle çok ucuz değil.

7500F + A620 + 1x16 GB RAM alsan (DDR5'de tek modül RAM'ler çift kanal çalışabiliyor) hem performansın daha iyi olur, hem ekran kartı yükseltmesine yer açmış olursun, hem de bir daha soket değiştirme gereksinimi duymazsın.

Biraz daha düşün ve biriktir derim acele karar vermek yerine.

Yeni konular

Geri
Yukarı