RX 5700 XT sisteme R5 5600 önerisi

Bütçe
4500

uguracantekn

Picopat
Cümleten merhaba. Arkadaşlar, ben işlemcimi değiştirmek istiyorum, sizce hangi linkteki uygun ve anakartıma uygundur? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son bir şey daha, hangisi daha iyi? Aralarındaki fark nedir? Bu arada RDR2 gibi bir oyunda işlemcimin sıcaklığı 55-56 dereceyi geçmiyor fan değiştirmeye gerek olur mu?

1: Amazon.com.tr

2: AMD RYZEN 5 5600 6 Core, 3,50-4.40GHz, 35Mb Cache, 65W, Wraith Stealth FAN, AM4 Soket, BOX (Kutulu) (Grafik Kart YOK, Fan VAR)

-İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X 6-Core Processor 3.80 GHz.
-RAM: 2x8 DDR4 16 GB 1799.6 MHz.
-Ekran kartı: AMD Radeon RX 5700 XT 8 GB.
-SSD: 1 TB NVMe.
-Anakart: B450-A Pro Max.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cümleten merhaba. Arkadaşlar, ben işlemcimi değiştirmek istiyorum, sizce hangi linkteki uygun ve anakartıma uygundur? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son bir şey daha, hangisi daha iyi? Aralarındaki fark nedir? Bu arada RDR2 gibi bir oyunda işlemcimin sıcaklığı 55-56 dereceyi geçmiyor fan değiştirmeye gerek olur mu?

1: Amazon.com.tr

2: AMD RYZEN 5 5600 6 Core, 3,50-4.40GHz, 35Mb Cache, 65W, Wraith Stealth FAN, AM4 Soket, BOX (Kutulu) (Grafik Kart YOK, Fan VAR)

-İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X 6-Core Processor 3.80 GHz.
-RAM: 2x8 DDR4 16 GB 1799.6 MHz.
-Ekran kartı: AMD Radeon RX 5700 XT 8 GB.
-SSD: 1 TB NVMe.
-Anakart: B450-A Pro Max.
Cidden bir konuyu daha kötü anlatamazdınız.
1.Soru: Sizce hangi linkteki uygun ?
2.Soru: Çözüldü: MSI B450 anakart ile Ryzen 5 5600 kullanılır mı?
3. ve 4.Soru: İkiside aynı işlemci aralarında bir fark yok.
5.Soru: Açtığınız konuyla sizin işlemcinin sıcaklığının ne alakası var ?
O kadar para verip işlemci alacaksınız gidin bir güzel araştırın.R5 5600'e stok fan yetmiyor gidip fanlı alacağınıza fansız alıp sonra başka bir soğutucu alın. Attığınız siteler de amazon güvenilir de diğerini ilk kez duyuyorum azıcık araştırma sonucu yarı yarıya güvenilir denilebilir bazılarına sorunlu gelmiş bazılarına düzgün ama zaten iki siteden de daha ucuza koyan var: AMD Ryzen™ 5 5600 3.5GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache AM4 İşlemci (Kutulu,Fanlı) | Teknobiyotik bu stok fanlı
AMD Ryzen™ 5 5600 3.5GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache AM4 İşlemci - Tray | Teknobiyotik bu da stok fansız benim dediğim gibi ayrı soğutucu alırsan alttaki linkte bu işlemciyle alınca indirime giren soğutucu var onu alabilirsiniz spesifik olarak bilmiyorum ama gelen yorumlar güzel diyor.

Son düzenleme:
Cidden bir konuyu daha kötü anlatamazdınız.
1.soru: Sizce hangi linkteki uygun?
2.soru: Çözüldü: MSI B450 anakart ile Ryzen 5 5600 kullanılır mı?
3. ve 4.soru: İkisi de aynı işlemci aralarında bir fark yok.
5.soru: Açtığınız konuyla sizin işlemcinin sıcaklığının ne alakası var?
O kadar para verip işlemci alacaksınız gidin bir güzel araştırın. R5 5600'e stok fan yetmiyor gidip fanlı alacağınıza fansız alıp sonra başka bir soğutucu alın. Attığınız siteler de Amazon güvenilir de diğerini ilk kez duyuyorum azıcık araştırma sonucu yarı yarıya güvenilir denilebilir bazılarına sorunlu gelmiş bazılarına düzgün ama zaten iki siteden de daha ucuza koyan var: AMD Ryzen™ 5 5600 3.5GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache AM4 İşlemci (Kutulu,Fanlı) | Teknobiyotik bu stok fanlı.
AMD Ryzen™ 5 5600 3.5GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache AM4 İşlemci - Tray | Teknobiyotik bu da stok fansız benim dediğim gibi ayrı soğutucu alırsan alttaki linkte bu işlemciyle alınca indirime giren soğutucu var onu alabilirsiniz spesifik olarak bilmiyorum ama gelen yorumlar güzel diyor.

Hocam kargaşadan soruldu işte kusura bakma :) sıcaklık mevzusuna gelince neresi saçma dayıcığım :) fan almaya gerek var mı? Yok mu? Demek istedim. Çünkü ben kasayı 2.el adlığım için adam çok büyük bir fan yerleştirmiş. Sıcaklığı RDR2 gibi bir oyunda 56 dereceyi geçmiyor sıcaklığı. Fana gerek yok ise en altta verdiğiniz linkten satın alacağım daha uygun olur hem de fanım iyi zaten galiba son görüşlerin nedir hocam BIOS güncel bu arada.

Hocam kargaşadan soruldu işte kusura bakma :) sıcaklık mevzusuna gelince neresi saçma dayıcığım :) fan almaya gerek var mı? Yok mu? Demek istedim. Çünkü ben kasayı 2.el adlığım için adam çok büyük bir fan yerleştirmiş. Sıcaklığı RDR2 gibi bir oyunda 56 dereceyi geçmiyor sıcaklığı. Fana gerek yok ise en altta verdiğiniz linkten satın alacağım daha uygun olur hem de fanım iyi zaten galiba son görüşlerin nedir hocam BIOS güncel bu arada.
Saçma diye bir şey demedim ne alakası var dedim.Açtığın konu bu "RX 5700 XT sisteme R5 5600 önerisi" sen şu an kullandığın işlemcinin fanını değiştireyim mi diye sormuşsun madem yeni işlemci alacaksınız o işlemciyle konunun ne alakası var.İlk yazdığınız gibi yazarsanız ben böyle anlarım.Sorunuza gelecek olursam soğutucuları çok bilmiyorum yanlış hatırlamıyorsam TDP değerine bakıyorduk.TDP değeri işlemcinin üretebileceği maksimum ısıydı r5 5600 65 W iken r5 3600x 95 W sadece bu değere bakıyorsak yeter diye düşünüyorum.Soğutucu stok fan değilse modeliyle beraber bilen birine sorarsanız daha iyi olur.

@CEO of SM Technology @General Pong Krell

TDP değerine bakıyorduk.

Etkisi vardır fakat buna bakarak nihai sonuç çıkaramayız. Örneğin 65W TDP'li 7500F stok soğutucu ile ateş atıyor. 5600 stok soğutucu ile UV yapılırsa kullanılabilir. Soğutucu alıncak ise kule tipi yeterlidir.

@uguracantekn işlemci tray alınırsa soğutucusuz gelir, ekstra almanız gerek bu durumda.

Bunlar iyi kardeşim.

Bunlar iyi kardeşim.

Önerin için teşekkürler. Fakat benim kule tipi büyük Snowman fan soğutucum var. RDR 2 gibi bir oyun 55 dereceyi geçmiyor. Sadece gönderdiğiniz linkteki işlemciyi alsam fana gerek kalmaz bence sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı