RX 6650 XT vs RTX 3060 Ti

Bütçe
12 bin TL

RotatoyS

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selam...
Bütçeme uygun olacak şekilde (12 bin TL) bilgisayarıma ekran kartı ve PSU upgrade yapmak istiyorum. Ekran kartı seçiminde RX 6650 XT ve RTX 3060 Ti arasında kaldım. İşin aslı AMD almak bütçem için daha uygun an itibarıyla AMD olan 9000 TL civarında iken NVIDIA 12 bin TL civarında yani 3060 Ti almak istersem bütçemi yaklaşık 14 bin TL'ye çıkarmam gerekecek. AMD alma konusunda neredeyse kesinleşmiştim ki arkadaşım "AMD Driver'i rezil çalışıyor ve sürekli çöküyor pişman olursun NVIDIA al" dedi ve beni ikileme düşürdü. Öte yandan daha önce AMD ekran kartlarının çok ısındığını da duymuştum... Aranızda AMD kullanan ve bu sorunu yaşayan veya AMD ekran kartına bağlı olarak başka sorunlar yaşayan varsa beni bu konuda bilgilendirebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam...
Bütçeme uygun olacak şekilde (12 bin TL) bilgisayarıma ekran kartı ve PSU upgrade yapmak istiyorum. Ekran kartı seçiminde RX 6650 XT ve RTX 3060 Ti arasında kaldım. İşin aslı AMD almak bütçem için daha uygun an itibarıyla AMD olan 9000 TL civarında iken NVIDIA 12 bin TL civarında yani 3060 Ti almak istersem bütçemi yaklaşık 14 bin TL'ye çıkarmam gerekecek. AMD alma konusunda neredeyse kesinleşmiştim ki arkadaşım "AMD Driver'i rezil çalışıyor ve sürekli çöküyor pişman olursun NVIDIA al" dedi ve beni ikileme düşürdü. Öte yandan daha önce AMD ekran kartlarının çok ısındığını da duymuştum... Aranızda AMD kullanan ve bu sorunu yaşayan veya AMD ekran kartına bağlı olarak başka sorunlar yaşayan varsa beni bu konuda bilgilendirebilir mi?

6000 serisi bu ciddi sorunu yok.

6000 serisi kullandım öyle aaaaa kartım çok ısınıyor driverlar çok kötü ühühühlük bir olayım olmadı.

Çok bilgim yok bildiklerimi aktarayım, AMD de iyi soğutur ama bazı modelleri ısınır, Ray Tracing kullanmak gibi bir isteğiniz var ise AMD kartı ile hayalleriniz boşa gitmesin FPS çok düşücektir NVIDIA gibi olmaz ama kesin bir bilgi istersen NVIDIA daha iyi. 2. el yönelebilirsin daha iyisi için hepsinden önemlisi ise seçtiğin PSU markasıdır.

6600xt kullaniyorum , Başlarda wattman hatalari aliyordum, özellikle Anakart yükseltme sonrasi hata almiyorum,isinma problemi yaşamadım.

Arkadaşın "kısmen" haklı. AMD kartlarda 6000 serisi ve üstünde çok dandik PSU ve sistem parçaları kullanmadikca hata alma ihtimaliniz çok çok düşük. Isınma konusu ise çok eski kartlarda kaldı, önemli olan model.

Alacaksan 4060 al

Öncelikle selam...

Bende RX 6650 XT ekran kartını kullanıyorum ısınma sorunu yok driver sorununu hiç yaşamadım muhtemelen bu sorunlar eski kartlarda olduğu için ve arkadaşlarınız NVIDIA kullandığı için söylemişlerdir.

Eğer yapay zeka'ya ilginiz varsa, Midjourney, StableDiffusion kullanacaksanız AMD gpu almayın.
Bunun dışında RX6650XT iyi bir kart. Isınma sorunu yok. Drıver'lar da normal. 1080p

Geri
Yukarı