RX 6650XT için en stabil driver sürümü hangisi?

Rx 6700 xt kullanan biri olarak 3.parti yazılım olsun crakli yazılım oyun kullanmadan en son sürümü kullanmanı şiddetle öneriyorum ve RAM frekansının işlemci frekansına sabit ya da altında olmasını tavsiye ederim Wattman hala devam ediyor yayın yaparken ekran kendini kapatıyor kart daha 1 aylık bile değil öyle düşün onun dışında her şey mük😅👍

Rx 6700 xt kullanan biri olarak 3.parti yazılım olsun crakli yazılım oyun kullanmadan en son sürümü kullanmanı şiddetle öneriyorum ve RAM frekansının işlemci frekansına sabit ya da altında olmasını tavsiye ederim Wattman hala devam ediyor yayın yaparken ekran kendini kapatıyor kart daha 1 aylık bile değil öyle düşün onun dışında her şey mük😅👍
Bir kesim 22.5.1 kullan diyor diğer kesim sürümü güncel tut diyor çıkmaza girdim valla 😃😃

Wattman valla büyük bi dert ya. Benimkide 2 aylık kart fps değerleri falan gerçekten mükemmel ama wattman korkusuyla kullanıyoruz.

22.5.1'i uzun süre kullandıktan sonra 22.8.1'e geçtim. Şimdi ise en 22.9.1 sürücüsünü kullanmaktayım. RX6600 sahibiyim ve hiç WattMan hatası almadım. Bu uyarının temelinde birden fazla sebep olabiliyor. Sistemsel x bir sorundan dolayı AMD sürücüsü kendisini güvenceye alıyor. Daha öncesinde de bir konuda yazmıştım, AMD bu ayarı devre dışı bıraksa direkt satışları artar.

Her zaman güncel olan iyi olmuyor maalesef. En güncel sürümü kurunca sorunlar çıkabiliyor. Bende bu ara kartım için en güzel şekilde çalışacak sürücüyü arıyorum ama bulamadım. Önerisi olan varsa yazsın lütfen indirip denemek istiyorum. Şu an 21.5.2 sürümü kurulu. Burada ki herkes 21.5.1 sürümünü önermiş ama ben baktığım zaman WHQL olarak çıkmıyor. ASUS R9 270X kullanıyorum bu kart için hangi sürücüyü önerirsiniz? Bir de bu kartlar için genelde güncel sürücü önerilmiyor yeni nesil RX6xxx serisi kartlara göre yapıldığı için benim gibi eski kart kullanıcılarına yarar bir durum yok.

@Lisser, bir göz atabilir misin?
Valla R6 hiç oynamadım. Oyuna bağlı bir sebeptir bilemeyeceğim o yüzden, ben şuan fps açısından hiç bir sorun yaşamıyorum r6 dışındaki oyunlarda.

Her karta her sürüm gitmiyor maalesef bende ASUS Dual serisi 6650 XT var ve Windows 11 ile destekleyen bütün sürümleri denedim WattMan hatasından kurtulamadım fakat Windows 10 kurduktan sonra 22.9.1 indirdim herhangi bir hata almadım henüz.

22.5.1'i uzun süre kullandıktan sonra 22.8.1'e geçtim. Şimdi ise en 22.9.1 sürücüsünü kullanmaktayım. RX6600 sahibiyim ve hiç WattMan hatası almadım. Bu uyarının temelinde birden fazla sebep olabiliyor. Sistemsel X bir sorundan dolayı AMD sürücüsü kendisini güvenceye alıyor. Daha öncesinde de bir konuda yazmıştım, AMD bu ayarı devre dışı bıraksa direkt satışları artar.

Evet fakat oyundan atmasa problem yok aslında. 😅

@Lisser Dizüstü bilgisayar kullanıyorum. İşlemcim AMD, harici GPU Nvidia kullanıyorum. Nvidia son sürücüsünü kullanırken, günlük kullanımlar için AMD sürücüsünü eski kullanmak zorunda kalıyorum. Güncel sürümde seslerde cızırtı ve Oyun gibi profil seçili olunca tarayıcıda gezinirken değişik işler oluyor. Oyunda Nvidia sıkıntı yokken günlük kullanımda AMD güncel sürücüsü benim önümü engelliyor. 22.3.1 ve ötesi sonrası güncelleme sıkıntı yaratıyor bende 2021 önerilen sürücüleri kullanıyorum en iyisi şu an bende budur. Sorsan AMD'e bu sorunları Microsoft'a atıyor. 🤣

Mobil ve Masaüstü tarafı ayrı uğraşsa, birini düzeltirken diğer tarafları bozuyorlar.

Geri
Yukarı