Çözüldü RX 6650XT sistemde ekran kartı çıkarılıp taktıktan sonra görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan YusoZ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 897
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YusoZ

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartının sökmem gerekti söktüm sonra geri taktım tüm işlemler kasa fişe bağlı değilken oldu sonra geri taktım. Her şeyden eminim ekran kartı oturmuştu. Açma tuşuna bastım ekran kartı fanıda dönmüyor, çalışmıyordu. Ekranada görüntü gelmiyor BIOS pilini çıkarıp 2 dk bekledim bir şey değişmedi.
Ekran kartı: RX 6650 XT.
Anakart: B450M-K II.

Çözüm
Clrtc pinlerine kısa devre yaptırmayı deneyin dedim bir de...

Orası nedir hocam bilmiyorum.

Arkadaşlar sorunu nasıl çözdüm bende anlamadım RAM'lerden birisi tam oturmamış onu oturttum çalıştırdım biraz bekledi American Megatrends'e attı sonuçta görüntü geldi ama ekran kartı fanı hala çalışmıyor.
Düzgün taktığınıza emin olun. Yine tak-çıkar yapın bence.

Tam oturmuş olduğundan emin olun. Ayrıca RAM'leri söküp pin kısımlarını silgiyle silip tekrar takmayı da deneyin.

RAM'lerden birisi böyle ve zorlasamda o plastik oynamıyor

Dosya Ekleri

• IMG_20230128_110523.jpg
    IMG_20230128_110523.jpg
    107,4 KB · Görüntüleme: 51
Arkadaşlar ekran kartının sökmem gerekti söktüm sonra geri taktım tüm işlemler kasa fişe bağlı değilken oldu sonra geri taktım. Her şeyden eminim ekran kartı oturmuştu. Açma tuşuna bastım ekran kartı fanıda dönmüyor, çalışmıyordu. Ekranada görüntü gelmiyor BIOS pilini çıkarıp 2 dk bekledim bir şey değişmedi.
Ekran kartı: RX 6650 XT.
Anakart: B450M-K II.
Dostum bende de rx 6600 var bu problemi yaşıyorum.Ramleri söktüm aynı şekilde yerine taktım ama görüntü gelmiyor.Böyle bir kaç günüm geçti yapamadım

Tüm bileşenler ve güç bağlıyken anakartta CLRTC yazan pinlere kısa devre yaptırın ve tekrar açmayı deneyin. Gelen ekranda F1 ile tekrar bios'a girip ayarlanızı kontrol edin ve kaydedip sistemi tekrar başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı