RX 6700 10GB ile Ryzen 5600 darboğaz olur mu?

Evet.

6700 XT 1080p için sınır zaten.
6700 XT ile 1080p Ultra da 140 FPS altı FPS alacağın popüler oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Çözünürlük artırınca tüm yük ekran kartının üzerine biniyor diye biliyorum ama oynanan oyuna göre yükün hangi bileşen üzerine bineceği farklılık gösteriyor sanırım değil mi?

Çözünürlük artırınca tüm yük ekran kartının üzerine biniyor diye biliyorum ama oynanan oyuna göre yükün hangi bileşen üzerine bineceği farklılık gösteriyor sanırım değil mi?

Valorant, Minecraft gibi oyunlar işlemciye yüklenir.
Hikayeli oyunlar ise daha gerçekçidir ve yük genellikle Minecraft-Valorant gibi oyunlara göre çok daha fazla ekran kartına biner. Ayrıca evet, çözünürlük arttıkça yük işlemciden çıkıp ekran kartına biner.

Valorant, Minecraft gibi oyunlar işlemciye yüklenir.
Hikayeli oyunlar ise daha gerçekçidir ve yük genellikle Minecraft-Valorant gibi oyunlara göre çok daha fazla ekran kartına biner. Ayrıca evet, çözünürlük arttıkça yük işlemciden çıkıp ekran kartına biner.

Demek ki doğru biliyormuşum :)

Tüm yük değil.
Belli bir miktarı işlemciden çıkıp ekran kartına biner.

Tüm yük değil.
Belli bir miktarı işlemciden çıkıp ekran kartına biner.

Evet tüm yük değil bende aynısını söyleyecektim, yükün belli bir kısmı diyelim.

Geri
Yukarı