RX 6700 98 derece hotspot sıcaklığı normal mi?

raizen1

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler. Ben ekran kartımda düşük derecelerde yüksek fan hızı sorunuyla karşıyayım. Önceki açtığım konudaki arkadaşımız bana ekran kartının fan hızını hotspot sıcaklığına göre ayarladığını yazmış. Benim ekran kartım stres testinde 60-65 derece arasındayken hotspot sıcaklığı 95-98 derece arasında hareket ediyor. Bu değerin anormalmi yoksa normal mi olduğunu merak ediyorum. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum. İyi günler.

Hotspot için genelde 120 dereceler maksimum oluyor. Sizin gözlemlediğiniz değerlerde ani peek mi 95-98, yoksa sürekli o derecelerde mi geziyor?

Arada çıkıyorsa bir şey olmaz. Hep öyleyse kasanın genel soğutmasına bakmak lazım.

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler. Ben ekran kartımda düşük derecelerde yüksek fan hızı sorunuyla karşıyayım. Önceki açtığım konudaki arkadaşımız bana ekran kartının fan hızını hotspot sıcaklığına göre ayarladığını yazmış. Benim ekran kartım stres testinde 60-65 derece arasındayken hotspot sıcaklığı 95-98 derece arasında hareket ediyor. Bu değerin anormalmi yoksa normal mi olduğunu merak ediyorum. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum. İyi günler.
Normal "Hotspot" ekran kartındaki en sıcak bölgeye denir. Ayrıca kasanın havalandırmasına görede bu sıcaklık değişebilir.

100 derece olarak alsan 5 derece daha ısınsa cihaz kapatacak kendini. Normal olduğunu düşünmüyorum.

Peki önceden undervolt ayarı yapmıştım o zamanlar kasa fanım yetersiz olduğu için ekran kartım fazla ısınıyorudu. Bende bu ısıyı bu çözümle düşürmüştüm. Şu anda ekran kartımı garantiye göndersem undervolt yaptığım için ekran kartım garanti dışı kalır mı?

Hotspot için genelde 120 dereceler maksimum oluyor. Sizin gözlemlediğiniz değerlerde ani peek mi 95-98, yoksa sürekli o derecelerde mi geziyor?

Arada çıkıyorsa bir şey olmaz. Hep öyleyse kasanın genel soğutmasına bakmak lazım.

Yük altında direkt 90 dereceye fırlıyor. Kasa fanlarımı değiştirdim DeepCool-FK120 fan takılı kasamda şu anda.

Yeni konular

Geri
Yukarı