RX 6700 (Kod 31) hatası

Praudh

Decapat
Daha fazla  
Başlığa net bir şey yazamadım çünkü sorunu ben de bilmiyorum ama yaşadıklarımı ve bulduklarımı size anlatayım. İnşallah bir çözüm buluruz.
Bilgisayarımı yeni aldı henüz bir hafta bile olmadı. Üç defa ekran dondu ve kapandı. İkisi oyunda biri ise oyun vs. açık değilken masaüstünde gerçekleşti. Ekran donuyor ve kapat/aç yapmam gerekiyor. İlk ipucu 144Hz monitörüm şu an 60Hz'e döndü ve 144Hz'e alamıyorum. İkinci ipucuyu ise Aygıt Yöneticisi'nden denk geldim. Sorun yüksek ihtimal ekran kartıyla alakalı. Resimi aşağıya bırakıyorum. Şu anda ekran kartını sistem görmüyor. Sorun nedir, nasıl çözebiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son olarak şu an bir şey daha yaşadım. AMD'nin sitesinden en güncel driverini indirdim. Yükledi ve düzeldi fakat 1 dakika sonra yine aynı olay yaşandı.

Açıkçası parçalara bir zarar vermesinden korkuyorum onun dışında hallolur elbet diye düşünüyorum. Sorun nedir tam olarak?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    58,4 KB · Görüntüleme: 156
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sorunum çözüldü. Ekran kartında bir hata olduğu söylendi ve yenisini gönderdik dediler. Geldikten beri kullanıyorum, o konuda bir sorunum yok.
Teşekkür ederim hocam bende de 6750 xt var aynı şekilde ekran kapanıyor ve kod31 hatası veriyor ekran kartını kullandığımuyhulamalarda ben de yakın zamanda göndereyim. Peki ekran kartının geri gelmesi ne kadar sürdü gönderdikten sonra, vizelerden dolayı pek bi vaktim yok da o yüzden soruyorum

Teşekkür ederim hocam bende de 6750 xt var aynı şekilde ekran kapanıyor ve kod31 hatası veriyor ekran kartını kullandığımuyhulamalarda ben de yakın zamanda göndereyim. Peki ekran kartının geri gelmesi ne kadar sürdü gönderdikten sonra, vizelerden dolayı pek bi vaktim yok da o yüzden soruyorum
Yanlış hatırlamıyorsam bir hafta kadar sürmüştü.

Sanırım şu anlık yol temiz Windows 10 kurmak. Bir deneyelim umarım iş yapar.

Temiz kurulum yaptım hem Ethernet yani internete bağlıyken hem de bağlı değilken. İki türlü de sonuç vermedi. Sorun devam ediyor. Nasıl bir şeyler yapabiliriz? @Alfa Prime @Timsah Faruk @SmokinesTheProtectq

Sanırım şu anlık yol temiz Windows 10 kurmak. Bir deneyelim umarım iş yapar.

Temiz kurulum yaptım hem Ethernet yani internete bağlıyken hem de bağlı değilken. İki türlü de sonuç vermedi. Sorun devam ediyor. Nasıl bir şeyler yapabiliriz? @Alfa Prime @Timsah Faruk @SmokinesTheProtectq

Hocam yaptınızmı mı her şeyi yaptım PC sıfırladım sonuç yok kafayı yiyeceğim artık.

Evet, ben sistemi servise gönderdim. Yeni kart ile gönderdiler ve sorunum bu şekilde çözüldü, Windows üzerinden çözemedim. Direkt ekran kartlık bir sorunmuş benimkisi, eğer hiçbir şekilde çözemediyseniz çözümü bu maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı