Çözüldü RX 6700 sistem AC Valhalla oynarken kapandı ve açınca kasmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba, AC Valhalla oynarken birden ekran gitti ve bip sesi geldi. Tek çare olarak bilgisayarı kasadaki tuştan kapattım. Açıldığında ise bilgisayarın kastığını fark ettim, masaüstünde sanki 40 FPS alıyorum, o derece. Birkaç kez bu olayla karşılaştım fakat üzerinden uzun zaman geçtiği için nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. Kapanma sorununun kaynağını kesin olmamakla birlikte sıcaklıkla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu gece kasma sorununu çözmem lazım, yardım etmenizi bekliyor olacağım, iyi sosyaller.

• Sistem özelliklerim:
  • AMD Ryzen 5 5600.
  • XFX RX 6700.
  • Corsair Vengeance DDR4 3200 MHz 2x8 GB RAM.
  • Corsair RM850W PSU.
  • ASUS ROG STRIX B550-F Wi-Fi

Çözüm
Efendim rica etsem biraz detaylandırabilir misiniz? Bu tarz konularda çok bilgili değilim de.

Once DDU ile attıgım rehberden driverını kaldır sonrasında alttaki linkten uygun driverı indir kur ve yeniden baslat.
Efendim rica etsem biraz detaylandırabilir misiniz? Bu tarz konularda çok bilgili değilim de.

Once DDU ile attıgım rehberden driverını kaldır sonrasında alttaki linkten uygun driverı indir kur ve yeniden baslat.

Çözüm

DDU'yu kurdum, driveri silince ne olacak? Silinince hiçbir şey olmamış gibi Google'den driveri mi indireceğim, yoksa bilgisayar kapalı duracak ve USB bellek ile mi yüklemem gerekecek?

DDU'yu kurdum, driveri silince ne olacak? Silinince hiçbir şey olmamış gibi Google'dan driveri mi indireceğim, yoksa bilgisayar kapalı duracak ve USB bellek ile mi yüklemem gerekecek?

Sil, siyah ekran verebilir islem sırasında sonrasında hiçbir şey olmayacak internete girip indireceksin.

Sil, siyah ekran verebilir islem sırasında sonrasında hiçbir şey olmayacak internete girip indireceksin.
An itibariyle kurulum bitti ve kasma sorunu ortadan kalktı. Gecenin bu saatinde bile sizin gibi yardım eden insanların olması çok güzel. Bilgisayarı da yarın kullanmam lazımdı, kara kara düşünüyordum ne yapacağım diye. Çok teşekkürler, çözüm olarak işaretleyeceğim :) İyi forumlar dilerim...

An itibarıyla kurulum bitti ve kasma sorunu ortadan kalktı. Gecenin bu saatinde bile sizin gibi yardım eden insanların olması çok güzel. Bilgisayarı da yarın kullanmam lazımdı, kara kara düşünüyordum ne yapacağım diye. Çok teşekkürler, çözüm olarak işaretleyeceğim :) iyi sosyaller dilerim...

Rica ederim hocam, baska herhangi bir sıkıntınız oldugu zaman konu acın yardımcı olurum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı