Çözüldü RX 6700 Valorant'ta FPS sabit kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AlpercanK

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Normalde 600 FPS civarı alıyordum. Gecikmeyi düşürmek için biraz kurcaladım ve FPS 165'te sabitlendi. Oyun içerisindeki ayar kapalı. AMD'nin uygulamasındaki ayarları önceden kullandığım hale geri getirdim, hatta sıfırladım. Monitör ayarını sıfırladım ama yine de bir çözüm bulamadım.
(Büyük ihtimalle monitörün hertz'ine sabitlendi ama çözemedim.)

• Windows 11
  • RX 6700
  • Lenovo G24-20

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha iyi olmuş, hem sistem zorlanmaz, ömrü uzar gereksiz 600 FPS sanki 600 Hz monitör var.
FPS'in yüksek olması input-lag ve frametime değerlerinin daha iyi olacağı anlamına gelir.

Elbette görüntünün akıcılığını korumak için v-sync ile sabitlenebilir ancak rekabetçi oyunlarda her ekstra FPS işinize yarar.

Oyuna sağ tıklayıp özellikleri seçip oradan uyumluluğa tıklayıp tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak'ı dener misin?
Cevabınız için teşekkürler ama maalesef benim sorunumu çözmedi.
Monitörden ve AMD Radeon'dan FreeSync açık ise kapat yüksek ihtimal sorun düzelir.
Maalesef, 2 yerde de kapalı.
Daha iyi olmuş, hem sistem zorlanmaz, ömrü uzar gereksiz 600 FPS sanki 600 Hz monitör var.
Oyun içerisindeki toplam kare işleme hızı yani "ms" fps yükseldikçe düşüyor. Yani bunun düşmesi gecikmenin azalmasıysa, düşürmem benim anlık vereceğim tepkilere + olacak. En azından benim teorim bu yönde.
Ayarlara girin ve ekran kısmından FreeSync'i kapatın.
Kapalı olmasına rağmen sorun devam ediyor.

Geri
Yukarı