RX 6700 XT 5600X sistemde FPS düşüşleri ve takılmalar oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

puyomasuu

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Asus RX 6700 XT DUAL-RX6700XT-O12G 192 Bit GDDR6
Anakart
B450M-PLUS II
İşlemci
R5 5600X
Selam. Oyunlarda sıklıkla problem yaşıyordum. Sıvı soğutma taktırdım PC'ye bir süreliğine düzelmişti. Taktırmadan önce bilgisayar mavi ekran hatası veriyordu şu an vermiyor ama oyunlarda yine takılma donma problemleri yaşıyorum. Ekran kartında bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama RAM'lerde olabilme ihtimali var mıdır? Adamakıllı şöyle açıklayabilirim sorunumu.
Arada bilgisayar kapanmıyor ama ekran gidiyor hiçbir şeyde yapamıyorum kapatıyorum Görev Yöneticisi'ni açıyorum ekran kartı gidiyor GPU görünmüyor orada sanki PC'yi 30 FPS kullanıyormuşum gibi oluyor oyunlara giremiyorum bu sorunu halledersem de oyunda kasılmalar takılmalar oluyor. Counter-Strike oynarken oyuna çok geç giriyor Alt Tab atınca ekran kararıyor bir şey yapamıyorum Valorant'ta oyunda cok kasmasada birini vurunca ya da biri beni vurunca 400 500 FPS'den 100e düşüyor silah aldığımız yeri açınca yine çok fazla FPS düşüyor R6 da oyundan atıyor anlık donunca bu tip sorunlar yaşıyorum. Ekran kartı RX 6700 XT işlemci 5600X anakart B450M-Plus 2 4400MHz destekliyor ama benim RAM'ler 2133MHzYdi sanırım bir de markası unknown yazıyor oradan mı kaynaklanıyor sizce ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tamamdır hemen kuruyorum.

1689677449835.png

Ekran kartında sıkıntı var. RAM'leri Memtest ile test edin.
Ekran kartında sıkıntı olduğunu nasıl anladınız?

Bunu indirin ve kurun RAM bilgilerinizi kontrol edelim.

Attım hocam bir bakarsanız sevinim.

Son düzenleme:
RAM belleğinizin sahte olduğunu kanatindeyim. Diğer arkadaşlar da doğrulayacaktır. Çünkü programda hiçbir üretici bilgisi bulunmuyor.

Evet bende öyle düşünüyorum çok sıkıntı yaratmaz demişlerdi ama yakın zamanda değiştireceğim.

Doğru bayağı bayağı sahte en ufak bilgi yok.

Hocam ekran kartındada sorun var mıdır yani göndermeli miyim yaptırmaya

Geri
Yukarı