RX 6700 XT boşta 57 derece oluyor

• Konuyu başlatan Leuna
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 936

Leuna

Centipat
Fanların belirli bir sıcaklığa kadar çalışmadığını biliyorum fakat bu değer normal mi? Spotify, Steam, Discord ve tarayıcı açık sadece. Boştayken minimum 55 ortalama 57-59 derecelerde geziniyor. Yük altında ortalama 65 maksimum 69 dereceleri görüyor.

Ekran kartı: ASUS Dual RX 6700 XT

İşlemci: i5-12400F

Kasa: NZXT H510i

1696884349939.png

Fan ayarlarına hiç dokunmadım, default halinde bu şekilde.

Son düzenleme:
Yeni kartların çoğunda 60 dereceye kadar fan açmaz sessiz olsun diye. AMD'nin kendi sürücüsünden daha yüksek bir fan ayarı seçebilirsin eğer rahatsız ediyorsa. Bir sorun olmamalı.

Dediğim gibi belirli bir sıcaklığa kadar çalışmadıklarını biliyorum fakat bu kadar neredeyse fan çalıştıracak kadar sınıra gelmesi normal mi hocam? Yoksa bana her hangi bir sorunu yok sadece şimdi dikkat ettim bir sorayım dedim.

İdeal islemci sicakligi bostayken 35 - 50 ekran karti ise bostayken 30 - 40 derece olmalidir hocam normal degil gibi.

Yük altında ideal olduğunu düşünüyorum ama boştaki halini bir sormak istedim. Boştayken fanları çalışmadığı halde 30-40 derece olan kart var mıdır hocam?

Dediğim gibi belirli bir sıcaklığa kadar çalışmadıklarını biliyorum fakat bu kadar neredeyse fan çalıştıracak kadar sınıra gelmesi normal mi hocam? Yoksa bana her hangi bir sorunu yok sadece şimdi dikkat ettim bir sorayım dedim.

Yük altında ideal olduğunu düşünüyorum ama boştaki halini bir sormak istedim. Boştayken fanları çalışmadığı halde 30-40 derece olan kart var mıdır hocam?
Normal benim kartımda ilk açıldığında 39 biraz zaman geçirince 45 falan.

Bende msi rtx 3060 ti modeli şuan açtım baktım boşta 54 derece.İlk açılışta 40 civarı.Ama önemli olan yük altındaki sıcaklık değerleri.Ben yük altında 65 i geçtiğini görmedim.

Cevaplar için teşekkür ederim, sanırım normal bir durum. Hazır konuyu açmışken yük altındaki değerleride paylaşmak istiyorum.

Dying Light 2 - Ayarlar ;

2K - Yüksek Kalite - Vsync On

GPU sıcaklığı ortalama 55 - 63 derecelere çıkıyor.
CPU sıcaklığı 65 - 75 derecelerde dolanıyor.

Mount & Blade Bannerlord - Benchmark Testi - Ayarlar ;

2K - Çok Yüksek - Vsync On

GPU sıcaklığı ortalama 57-65 derece.
CPU sıcaklığı 78 derecelere kadar çıktı. 70-75 derecelere kadar oynadı.

Assassin's Creed Valhalla - Ayarlar ;

2K - High - Vsync On

GPU sıcaklığı ortalama 60-65 derece.
CPU sıcaklığı ortalama 58-63 derece.

İşlemcim i5-12400F. 2K oynadığım için stok fan kullanıyorum. Açıkcası kasamdan biraz işkilleniyorum önü mesh olmadığı ve içinde çok fan barındırmadığı için. Yine de değerler bana ideal geldi, sizce nasıl?

Son düzenleme:
Fanların belirli bir sıcaklığa kadar çalışmadığını biliyorum fakat bu değer normal mi? Spotify, Steam, Discord ve tarayıcı açık sadece. Boştayken minimum 55 ortalama 57-59 derecelerde geziniyor. Yük altında ortalama 67 maksimum 72 dereceleri görüyor.

Ekran kartı: ASUS Dual RX 6700 XT.

Kasa: NZXT H510i

Eki Görüntüle 1972514

Fan ayarlarına hiç dokunmadım, default halinde bu şekilde.
Bende de aynıydı hocam rx 6700xt var bende de şuan garantide gerçi garantiye göndermeden olan deneyimimi söylüyorum.

Hiç normal değil. Klasik high power idle sorunu gibi duruyor. Radeon software üzerinden boştaki güç tüketimini söyleyebilir misiniz? Birde monitör çözünürlüğü ve hz'ini.

Geri
Yukarı