RX 6700 XT - i5 12600K sistem uyumlu mudur?

Entunaes

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, sistem özelliklerini aşağıda yazıyorum. Güç kaynağı açısından problem yaşar mıyım, parçalar birbiriyle uyumlu çalışır mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

• Anakart: MSI PRO Intel Z690-A 5200MHz (O.C.) DDR4 LGA1700 ATX Anakart
  • CPU: Intel Core i5 12600K 3.7GHz 20 MB önbellek 10 çekirdek 1700 10nm tray işlemci.
  • Soğutucu: DeepCool LT520 RGB 240 mm Intel(1700p)-AMD uyumlu sıvı soğutucu.
  • RAM: 2X G.Skill Ripjaws V 8 GB 3000MHz DDR4 RAM.
  • GPU: XFX Speedster MERC 319 AMD Radeon RX 6700 XT Black.
  • PSU: Aerocool KCAS Plus 600W 12cm fan 80+Bronze güç kaynağı.
  • Kasa: Dark N10 USB 3.0, 5x12cm fan, pencereli ATX kasa.

Bütçe?

Belki daha iyisi toplanır.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU: XFX SPEEDSTER MERC 319 AMD Radeon™ RX 6700 XT BLACK

Kendiniz mi topluyorsunuz ?
Evet. Eskiyen parçalarım var güncelliyorum şu anda. Sadece işlemci ve soğutucu kaldı aslında. Güç kaynağımla ilgili soru işaretlerim var. Onu da mı yenilemeliyim yoksa bir süre de olsa idare eder mi? Bunu düşünüyorum

Bütçe?

Belki daha iyisi toplanır.
İşlemci ve işlemci soğutucu harici parçalar zaten hali hazırda sistemimde mevcut. Sadece güç kaynağımla ilgili soru işaretlerim var aslında

Evet. Eskiyen parçalarım var güncelliyorum şu anda. Sadece işlemci ve soğutucu kaldı aslında. Güç kaynağımla ilgili soru işaretlerim var. Onu da mı yenilemeliyim yoksa bir süre de olsa idare eder mi? Bunu düşünüyorum.

Güç kaynağınız iş görür lakin eğer yeni parçalarınızı söylemediyseniz eski parçalarınızı satıp direk toplu bir sistem almanız sizin için daha ekonomik olabilir. Şu an 20k civarına R5 5600 işlemci + 4060 Ti ekran kartlı sistemler alınabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam RTX 4070 alırıdım para yeterse.
İlerde yükseltmeyi düşünebilirim ancak şu an bu ekran kartını kullanıyorum
Güç kaynağınız iş görür lakin eğer yeni parçalarınızı söylemediyseniz eski parçalarınızı satıp direk toplu bir sistem almanız sizin için daha ekonomik olabilir. Şu an 20k civarına R5 5600 işlemci + 4060 Ti ekran kartlı sistemler alınabiliyor.
Genellikle mmorpg oynuyorum. Şu anda hali hazırda black desert online oynuyorum. Gözlemlediğim kadarıyla Intel işlemciler genel olarak daha iyi performans veriyor bu tarz oyunlarda. O yüzden intel almayı düşünüyorum. Şu an itopyada 12600k 6200 tl ye tray olarak satılıyor. Bu fırsatı değerlendirmek istiyorum açıkçası

Yeni konular

Geri
Yukarı