RX 6700 XT Overclock Nedir?

RX 6700 XT olan hazır bir sistem aldım. OC ne oluyor, nasıl yapılıyor, ne işe yarıyor?

AMD Adrenalin Edition uygulamasında overclock yapabilirsiniz overclock hız aşırtma demektir ekran kartınızı zorlayarak daha iyi performans almanızı sağlıyor aynısı işlemci içinde var mesela Ryzen 5 5600'e overclock yapınca 5600X gücünde oluyor.

anladım, sistem yarın gelecek, o zaman performansı gayet iyi olursa yapmam gereken bir şey değil anladığım kadarıyla

AMD Adrenalin Edition uygulamasında overclock yapabilirsiniz overclock hız aşırtma demektir ekran kartınızı zorlayarak daha iyi performans almanızı sağlıyor aynısı işlemci içinde var mesela Ryzen 5 5600'e overclock yapınca 5600X gücünde oluyor.
işlemcim de ryzen 5 5600 zaten ve soğutma almalı mıyım kararsızım ve kasam bu Frisby FC-9420G 600W +80 Double Slim Ring Fan Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com

Sıvı soğutma gereksiz ID-Cooling SE 224 XT hava soğutması veya ID-Cooling SE 214 XT modellerine bak ben 224 XT kullanıyorum çok memnunum.
224XT biraz overkill kalır, T6 Ultra yeterli gelecektir. Hatta soğutucu masrafı olmadan undervolt ile stok 5600 performansı yakalanabiliyor. Tabii nispeten daha sıcak çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı