RX 6700 XT sistem nasıl?

Sistem ne zaman alındı? Driverların tümü yüklü mü? Ek olarak sıcaklık kaynaklı olabilir. Sıcaklığınız kaç oluyor PUBG'de?

Sistemi alalı 7 ay oldu hocam detaylı temizliğini yaptım Windows 11'e geçirmiştim ondan drop giriyor sandım geri Windows 10'a geçtim fakat geçmedi sıcaklıktan olduğunu düşündüm stok fanla 80 dereceyi görüyordu 2 gün önce kule tipi soğutucu aldım sıcaklık değerim 65i geçmiyor artık fakat hala giriyor ekran kartını stres testine soktup takip ettiğimde drop görmedim işlemcide bunu nasıl takip edeceğimiz bilmediğim için yapamadım gerçekten daraldım artık hocam.

Ekran kartında bir sorun yoksa Windows, SSD ya da sürücü ile alakalı olabilir.
Bende ASUS RX 6700 XTli sistem kullanıyorum sürücü günde bir iki kere cevap vermeyi kesiyor, Windows ile alakalı ya da sürücüden dolayi drop veriyor onun dışında bir sorun yaşamadım.

Alalı 7 ay oldu hocam daha hiç sürücü cevap verme sorunu yaşamadım

Ryzen master uygulamasını indirebilirsin. AMD işlemciler için bir driver. Sıcaklığına oradanda bakabilirsin. Ek olarak ssd veya hdd kaynaklı bir sorunda olabilir. Veyahut ram kaynaklı. Yani kısacası bunun sonu yok. Deneme yanılma yöntemleriyle bulabiliriz. SSD veya HDD disklerinizde ne kadarlık alan mevcut?

Ryzen Master uygulamasını indirebilirsin. AMD işlemciler için bir driver. Sıcaklığına oradanda bakabilirsin. Ek olarak SSD veya HDD kaynaklı bir sorunda olabilir. Veyahut RAM kaynaklı. Yani kısacası bunun sonu yok. Deneme yanılma yöntemleriyle bulabiliriz. SSD veya HDD disklerinizde ne kadarlık alan mevcut?

350 GB yer boş hocam SSD takılı sadece BIOS'tan RAM hızını RAM'lerin normal hızı olan 3200e çekmiştim çekmeden önce 2444 idi galiba bundan olduğunu sanmıyorum, sorunun kaynağını nasıl bulabilirim?

Hocam ekran kartınızı FurMark ile teste sokmalısınız. Ama hepsini aynı anda Aida64 Extreme uygulamasıyla yapabilirsiniz. Değerler için HWiNFO indirebilirsiniz.

Ryzen Master uygulamasını indirebilirsin. AMD işlemciler için bir driver. Sıcaklığına oradanda bakabilirsin. Ek olarak SSD veya HDD kaynaklı bir sorunda olabilir. Veyahut RAM kaynaklı. Yani kısacası bunun sonu yok. Deneme yanılma yöntemleriyle bulabiliriz. SSD veya HDD disklerinizde ne kadarlık alan mevcut?

Hocam siz biliyor musunuz tüm sistemi test edebildiğim bir uygulama var mı?

Hocam ekran kartınızı FurMark ile teste sokmalısınız. Ama hepsini aynı anda AIDA64 Extreme uygulamasıyla yapabilirsiniz. Değerler için HWiNFO indirebilirsiniz.

Tamamdır hocam RAM'lerin ve SSD'leri nasıl test edebilirim kusura bakmayın bu arada çok soru sordum gece gece hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı