Çözüldü RX 6700 XT sistemde FPS sabit ama takılma oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Arfidala

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Xpg gammix d30 8x2 3200mhz CL16
Ekran kartı
Rx 6700 xt
Anakart
Gigabyte b550m s2h
İşlemci
Ryzen 5 5600g
Herkese selam. Sorunum şöyle her oyunda FPS'im sabit (MSI Afterburner'dan takip ediyorum) ama belli aralıklarla FPS düşmesi gibi oyunlarda ufak takılmalar oluyor. Bileşenlerin sürücülerinin hepsini güncelledim ama sorun çözülmüyor.

Not: Sistemim APU, ekran kartını sonradan tak çalıştır şeklinde driver yükleyerek kullandım. Sıcaklıktan olduğunu düşünmüyorum ekran kartını sıfır aldım ve işlemci macununu yeni değiştirdim. Acaba PC'yi formatlayıp temiz kurulum mu yapmam lazım?

Çözüm
Aynı sorunu bende yaşadım hocam format atıp temiz kurulum yapın sorun kalmayacaktır.
Herkese selam. Sorunum şöyle her oyunda FPS'im sabit (MSI Afterburner'dan takip ediyorum) ama belli aralıklarla FPS düşmesi gibi oyunlarda ufak takılmalar oluyor. Bileşenlerin sürücülerinin hepsini güncelledim ama sorun çözülmüyor.

Not: Sistemim APU, ekran kartını sonradan tak çalıştır şeklinde driver yükleyerek kullandım. Sıcaklıktan olduğunu düşünmüyorum ekran kartını sıfır aldım ve işlemci macununu yeni değiştirdim. Acaba PC'yi formatlayıp temiz kurulum mu yapmam lazım?
Sisteme yeni bir bileşen takıldığında format atılması gerekiyor diye biliyorum stabillik için. deneyebilirsiniz.

Sisteme yeni bir bileşen takıldığında format atılması gerekiyor diye biliyorum stabillik için. Deneyebilirsiniz.

Genelde işlemci değişiminde önerilen bir durum. Ekran kartı değiştirirken gerekli olan bir şey değil. DDU yapılması yeterli. Eğer problem devam ediyorsa format atılabilir.

Hayır silmedim sistem AMD olduğu için AMD'nin adrenalin Edition driveri yüklü idi ekran kartını takınca direkt tanıdı yeniden falan başlattım.

Görüntü kablosunu olması gerektiği gibi ekran kartına taktıysanız Windows'u safe Mode'da açarak DDU programını çalıştırın. Sonra yeniden temiz kurulum yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı