Çözüldü RX 6700 XT sistemde Valorant kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Arfidala

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Xpg Gammix D30 8x2 3200Mhz CL16
SSD veya HDD modeli
James Donkey JD1000 PRO M.2
Ekran kartı
RX 6700 XT
Anakart
Gigabyte b550M S2H
İşlemci
Ryzen 5 5600G 4.4Ghz (Overclock)
PC'de Valorant'ta 4-5 saniye arayla takılma oluyor. Neredeyse her türlü yolu denedim V-Sync FreeSync kapalı ve açıkken denedim. PC'ye format atıp temiz kurulum yaptım bütün sürücüleri kurdum. XMP açık ve kapalıyken denedim. Oyun ayarlarını değiştirip denedim fakat çözüm bulamadım. BIOS ve ekran kartı sürücüleri güncel. Sıcaklık değerleri GPU ve CPU 50-55 arası. AMD Adrenalin Edition'un dün çıkan yeni sürümünü yükledikten sonra böyle oldu. Benden başka bunu yaşayan var mı?

Çözüm
1676755923048.png

Bu ayarı kapattınız mı?

1676756073775.png

Oyun içi ayarlarını da böyle dene.
Kasıyor derken FPS düşüyor mu?

Bu konu yardımcı olabilir.

AMD Adrenalin Edition'un dün çıkan yeni sürümünü yükledikten sonra böyle oldu.

Eskisine dönünce düzelir o zaman.

Hocam MSI Afterburner'den takip ettiğimde FPS düşüşü gözükmüyor.

Görüntü kaynaklı sıkıntıdır büyük ihtimalle, depolama RAM kaynaklı vb. olsaydı düşüş görünürdü. Aslında kasma yok ama görüntü sana öyle görünüyor, yenileme hızıyla ilgili özel çözünürlük falan mı kullanıyorsun?

Bu konu yardımcı olabilir.

Hocam attığınız başlıkta AMD sürücüsünün Pro versiyonundan bahsediyor onu yüklersem düzelir mi?

Eskisine dönünce düzelir o zaman.

Görüntü kaynaklı sıkıntıdır büyük ihtimalle, depolama RAM kaynaklı vb. olsaydı düşüş görünürdü. Aslında kasma yok ama görüntü sana öyle görünüyor, yenileme hızıyla ilgili özel çözünürlük falan mı kullanıyorsun?

Hayır. Standart 1920x1080 VSR falan kapalı, açık da denedim olmadı.

Hocam attığınız başlıkta AMD sürücüsünün Pro versiyonundan bahsediyor onu yüklersem düzelir mi?

Hayır. Standart 1920x1080 VSR falan kapalı, açık da denedim olmadı.

Valorant'ta ortalama kaç FPS alıyorsunuz işlemcinizde G ibaresi var acaba işlemcinin dahili ekran kartını mı kullanıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı